Zaman Her Şeyin İlacı Mıdır?

Ancak bunu en iyi yoldan yapıyor musunuz? Kaderin ellerinin bütün acınızı iyileştirmesine izin veriyor musunuz? Zamanın iyileştirmesine izin vermek önemlidir, ancak zaman, siz de bunun için çalışmazsanız, hiçbir şeyin ilacı olamaz.

Zaman Her Şeyin İlacı Mıdır?

İyileşmenin sorumluluğu sizin üzerinizdedir, zamanın değil.

Acı Kendi Zamanına İhtiyaç Duyar

Size verilmiş küçük bir zaman diliminde bir problemi çözebileceğinize ya da bir yarayı iyileştirebileceğinize inanmanız mantıksız olurdu. Hayat böyle değildir. Bununla beraber “iyileşme” sürecinin ne kadar olacağını da tahmin edemezsiniz.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda, hiçbir zaman yapmamanız gereken bir tek şey var, o da geçmişte yaşamak ve yaralarınızı sonsuza kadar açık bırakmaktır. Bu size sadece daha fazla acı çektirir, bu yüzden yapmanız gereken ilk şey yarayı kapatmaktır ve daha sonra iyileşmesi için zaman vermektir.

Etrafınızda size, dikkatinizi dağıtmanız için bir yol bulmanızı, yeni şeyler denemenizi, arkadaşlarınızla dışarı çıkmanızı tavsiye eden bir çok insan olacaktır. Belki bunlar pozitif durumlardır, ancak bunları problemleriniz için çözüm olarak görmemelisiniz.

Bir dikkat dağıtıcı sadece geçici bir sargı bezi olur, er ya da geç acı geri dönecektir.

Acınıza biraz zaman tanıyın. Belki bir ay, belki bir aydan daha çok ve hatta belki de bir yıl gerekecek. Her şey acının kaynağına bağlı olarak değişir.

Ancak kendinizi aceleye getirmeyin. Her şey güzel olacak ve iyi olduğunuzda bunu bileceksiniz. Artık o yaraya hiçbir şey hissetmeden bakabileceksiniz.

Kollarınızı Kavuşturmayın: Kontrolü Ele Geçirin

Zaman bir gereklilik olsa da, yapmamanız gereken tek bir şey var, kollarınızı kavuşturup arkanıza yaslanmak ve onun her şeyin üstesinden geleceğini düşünmek. Birçok insan, problemlerinin çözümünü “kadere” bırakmıştır ya da yaralarına sadece zamanın ilaç olacağını düşünmüşlerdir.

Hayat bu şekilde işlemez. Hayatınızın kontrolünü ele geçirmeli ve iyileşme sürecine katkıda bulunmak için gayret göstermelisiniz. Zamanın tek başına sizin başınıza gelenlerin tamamından sorumlu olma gücü yoktur. Siz de payınıza düşeni yapmalısınız.

Kontrolü geri nasıl kazanırsınız? Ne yapmalısınız? Size hayatınızın kontrolünü geri kazanmanız için bazı önemli ipuçları vermek istiyoruz.

Geçmişi Serbest Bırakın

Geçmiş size bir şeyler öğrendiğiniz ya da görüp geçirdiğiniz deneyimlerinizi hatırlatmak için oradadır ancak hala sizin arkanızdadır.

Geçmişte yaşamayı bırakmanın zamanı şu andır. Geçmişi salmalı ve devam etmelisiniz. Şu ana odaklanın çünkü önemli olan odur.

Yardım Aranın

Kuşkusuz güçlüsünüz, ancak bazı zamanlarda yardıma ihtiyaç duyarsınız. Güvendiğiniz insanlara sırtınızı yaslayın, sizi ileri götürecek ve hayata yeni bir bakış açısından bakmanızı sağlayacak olanlara.

Hiçbir zaman yardım istemekten utanç duymayın çünkü size yardım eli uzatmaya istekli bir sürü insan var.

İyimser Olun

Açık fikirli olmak ve hayatı yeni bir iyimserlikle görmek zorundasınız. Oldukça zor bir dönemden geçtiniz ancak bu dünyanın sonu demek değildir.

Her şey er ya da geç alt edilir, bu yüzden yüzünüze bir gülümseme kondurun ve ilerleyeme devam edin. Hayat güzeldir, onu yaşayın.

Diğerleriyle Birlikte Kendinizi de Affedin

İnsanları affetmekten daha zor tek bir şey olabilir, kendinizi affetmek. Katılsanız da katılmasanız da, bu herhangi bir güçlüğün üstesinden gelmek için gereken esas etkendir. Sadece o zaman geçmişi arkanızda bırakır ve yolunuza devam edersiniz.

Öfke duyarak yaşarsanız, yaralarınız hiçbir zaman kapanmaz.

Sorumluluk gerçekten sizin iken bir şeyi zamanın ellerine bıraktığınız oldu mu? Acının, sadece zamanın kendi başına iyileştirebileceği bir şey olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Zaman size yardım eder, bu doğrudur, ancak bir tedavi değildir.

Cesur olun ve kontrolü ele alın. Hayat güzeldir, şu an görmüyor olmanıza rağmen. Yaşayın ve mutlu olun, çünkü bunu hak ediyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 11:59

YORUM EKLE