Meteoroloji İstanbul için uyardı! Su baskınlarına dikkat

İSTANBUL hava durumu son tahmin korkuttu kritik uyarı az önce geldi. İstanbul'da aralıksız devam eden yağışlar 1 Aralık Perşembe gününe kadar etkili olacak. Yüksek yerlerde karla karışık yağmur görülebilir.

Meteoroloji İstanbul için uyardı! Su baskınlarına dikkat

İSTANBUL hava durumu son rapor korkuttu meteoroloji duyurdu. İstanbul'da 2 gündür aralıksız devam eden şiddetli yağışlar etkisini arttırarak 1 Kasım Perşembe gününe kadar devam edecek.İstanbul'da sıcaklık sert düşüyor. Çarşamba günü sıcaklıklar 1 dereceye kadar düşücek.
İstanbul'a kar yağacak mı, ne zaman yağacak sorusunun cevaını ise meteoroloji verdi. İstanbul'da etkili bir kar yağışı beklenmiyor. Sıcaklıklar sert düşüyor fakat kar yağışı beklenmiyor. Yüksek kesimlerde ara ara karla karışık yağmur görülebilir.

İSTANBUL HAVA DURUMU BİTMEDİ FENASI GELİYOR!

İSTANBUL hava durumu yeni tahmin korkuttu. 2 gündür devam eden şiddetli yağışlar 1 Aralık Perşembe gününe kadar devam edecek. Bugün İstanbul'da yüksek kesimlerde karla karışık yağmur görülebilir. Sıcaklıklar 4 ila 5 derece birden düşüyor. Hafta ortasına doğru sıcaklıklar 1 dereceye kadar inecek.

İstanbul hava durumu 5 günlük tahmin...

İSTANBUL hava durumu yeni tahmin korkuttu. 2 gündür devam eden şiddetli yağışlar 1 Aralık Perşembe gününe kadar devam edecek.


AKOM SON DAKİKA UYARI GEÇTİ!

İstanbul'da dün sabah saatlerinde başlayan ve gece etkisini artıran yağmur halen devam ediyor. Yetkililer trafiğe çıkacak olan İstanbulluları aşırı hız yapmamaları konusunda uyarıyor. İstanbul'da yoğun bir trafik beklenirken yetkililer de vatandaşlardan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi. 

İstanbul'da dün sabah saatlerinde başlayan ve gece etkisini artıran yağmur devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısına göre İstanbul'da etkili olan yağışlar bugün sabah saatlerinde de devam edecek. Gece boyu devam eden yağışlar nedeniyle bir çok ilde çok sayıda ev ve işlerini su bastı. Bayrampaşa'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı yakınındaki alt geçidi su bastı. Otogara girişine giden araçların da kullandığı alt geçit kullanılamaz hale geldi. Trafiğe kapatılan alt geçide doğru gelen araçlar, alternatif yollara yönlendirildi.

İSTANBUL'DA BU SAATE DİKKAT!

Tahminlerimiz doğrultusunda halen İstanbul'da etkili olan sağanak yağışlar, gece saatlerinden bu saate (16:30 TSİ) kadar metrekareye 30-55 kg yağış bırakmıştır. Kuvvetli yağışların yarın (Salı) sabah saatlerine kadar İstanbul'da etkisini artırarak devam etmesi ve yer yer 100 kg/metrekareye ulaşması, sabah saatlerinden sonra ise etkisini azaltarak devam etmesi beklenmektedir. Şiddetli yağışların neden olabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bugün birçok ilde şiddetli yağış var gece saatlerinden itibaren kar yağışı başlayacak. 

Çarşamba günü kar yağışı etkisini birçok ilde arttıracak, sıcaklıklar daha da düşüyor. 

KAR VE YAĞMUR TÜM YURDU KAPLADI!
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla Edirne ve Kırklareli çevreleri ile bölgenin güney ve doğusunda yer yer karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın: kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şekilde eseceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu yağmur, zamanla karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

ISTANBUL °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELI °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu yağmur, zamanla karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Aydın, Denizli çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, Muğla çevrelerinde aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

IZMIR °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor.

MANISA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; aşırı olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batısında kuvvetli, Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, Antalya çevrelerinde aşırı olması bekleniyor.

ADANA °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°C

Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların aşırı olması bekleniyor.

HATAY °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli, güney kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısı ile zamanla bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzeybatısı ile Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden sonra kuzeyinin yükseklerinin karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.
CANKIRI °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden sonra karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

NİĞDE °C, 14°C

Parçalı zamanla çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağmurlu, gece saatlerinden sonra iç kesimlerinin karlakarışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

BARTIN °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 8°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

KARABÜK °C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden sonra yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde doğusununiç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVİN °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BİNGÖL °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

ERZURUM °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu

KARS °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

GAZIANTEP °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

SIIRT °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.