Düğün sabahı şok!

Suriye'den Denizli'ye gelin gelen ve adını Fatma olarak tanıtan kadın, evlendiği gece takıları da alıp kayıplara karıştı. Evlendiği gecenin sabahında yeniden bekar uyanan damat, Konya'dan gelen haberle bir kez daha yıkıldı.

Düğün sabahı şok!

Denizli'de kendisini Fatma olarak tanıtan Suriyeli gelin, düğün sonrası takılan altınlarla birlikte kayıplara karıştı. Düğünde kız tarafı olarak tanıttığı 8 kişi ile birlikte kayıplara karışan Suriyeli gelinin Rıza Türkal'a maliyeti ise 50 bin lira oldu.

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde yaşayan Rıza Türkal (38), R.T. (63) aracılığıyla Hatay’dan geldiğini, adının Fatma olduğunu ve Suriye vatandaşı olduğunu iddia eden bir kadınla tanıştırıldı. Bu tanışmaya aracılık yapan R.T., iddiaya göre karşılığında 15 bin lira aldı. Türkal, tanıştığı genç kadın ile Serinhisar’da geçen 12 Aralık’ta yapılan düğünle evlendi. Türkal Ailesi, geline takılan ziynet eşyaları, düğün yemeğiyle birlikte 50 bin TL harcama yaptı.

DAMADI İLAÇLA UYUTUP KAÇTI

Düğünün ertesi Sabah Türkal’ı ilaçla uyutan gelin, kardeşi ve kuzeni olarak tanıttığı iki kişiyle birlikte düğünde takılan toplam 20 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını da alarak kayıplara karıştı. Kendine geldiğinde eşinin kaçtığını farkedip, dolandırıldığını anlayan Türkal, soluğu Serinhisar Savcılığı’nda alıp, suç duyurusunda bulundu.

KONYA’DA DA DOLANDIRICILIK YAPMIŞLAR

Türkal, kendisini dolandıran Suriyeli gelinin daha önce de kendini ’Mirfet’ ismiyle tanıtıp, geçen Ekim ayında Konya’nın Çumra ilçesinde Fetih Çam (32) ile evlenip, ertesi gün 6 bin lira ziynet eşyasıyla kayıplara karıştığı, birlikte hareket ettiği kişilerin de 18 bin lira aracılık parası alarak dolandırıcılık yaptıkları için haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu öğrenince bir kez daha yıkıldı.


KONYA'DA DA MAĞDUR VAR

Kendisini dolandıran Suriyeli gelin ile beraberindeki 3’ü kadın 8 kişinin Antalya’da polis tarafından yakalandıklarını öğrendiğini belirten Türkal, "Şayet öyleyse, maddi zararımı geri istiyorum.

Benim gibi Konya’da da bir arkadaşı aynı yöntemle dolandırmışlar. Vatandaşlarımız, Suriye’den gelen ve evlenmek isteyenlere karşı uyanık olsunlar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 10:23

YORUM EKLE