Öyle bir faydası ortaya çıktı ki!

İncir çekirdeğinde ; “Balıklarda bile rastlanılamayan seviyede % 40 omega 3, % 30 omega 6 ve % 17 omega 9 bulunuyor.”

Öyle bir faydası ortaya çıktı ki!
İNCİR ÇEKİRDEĞİNİN DİĞER FAYDALARI

● İncirin yüksek bir potasyum kaynağı olması dolayısıyla insülin oranını düşürmede de yardımcı olabilir.


● Yüksek tansiyona karşı yararlıdır: İncir yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olan potasyum için zengin bir kaynaktır.● Yüksek miktarda Omega-3 yağ asidi içermesi sayesinde cildi dıştan içe besler, nemlendirir ve elastikiyetini korumasına katkıda bulunur.

● İncir zengin lif yapısı ile tıpkı diğer lifli besinler gibi kilo vermeye yardımcı olur.


● Ortalama 8,3 yıl süren ve post menopoz sonrası dönemdeki 51.823 kadın üzerinde yapılan araştırmalar lifli meyveler tüketenlerin göğüs kanserine yakalanma riskinin lifli meyveler tüketmeyenlere göre %34 daha az risk taşıdığını göstermektedir.

● İncir ve İncir çekirdeği yağının potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır gibi mineraller ve güçlü birer antioksidan kaynağı olan A, E ve K vitaminleri açısından zengin bir kaynak sunması metabolizma ve vücut sağlını koruyucudur.


● Yapısındaki kalsiyum kemik sağlığını korumaya yardımcı olur.


● Fazla tuz alımı olan kişilerde kalsiyumun idrarla dışarı atılmasına karşı yapısındaki potasyum etkili olabilir ve bu sayede kalsiyum azalmasına karşı kemikleri koruyup osteoporoz riskinin düşürülmesi sağlanabilir.● İncir ve incir çekirdeği yağının düzenli olarak tüketilmesi gerek cilt gerekse saç sağlığı açısından çok faydalıdır.

● İncir çekirdeği yağı saçtaki kurumayı azaltarak parlaklık kazandırır, saçın kolayca şekillendirilmesini sağlar.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 11:06

YORUM EKLE