Bu gıdalar su yerine geçiyor!

Su, bütün yaşamımızın olmazsa olmazı olan tek içecektir. O kadar önemli ki hayatımızdan suyu çıkarırsak bütün yaşamın sona ereceğini biliyoruz. Ama hepimiz suyun bu kadar önemli olduğunu bilmemize rağmen ona gereken ilgiyi göstermiyor ve yeteri kadar su tüketmiyoruz.

Bu gıdalar su yerine geçiyor!

Günde ortalama 1,5-2 litre arasında su tüketmemiz gerekmektedir. Ama çoğumuz 1-2 bardak su içerek bütün günü geçiriyoruz. Su yerine çay, kahve veya bu tarz kafeinli içecekler tüketiyoruz. Suyu tercih etmememizin en büyük sebebi belirgin bir tadı olmaması ve içerken keyif alamamamızdır. Bu yüzden su ihtiyacımızı karşılayacak ve içerken de keyif almamızı sağlayacak bir karışım hazırlamaya ne dersiniz? Eğer bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız aşağıda sizler için iki adet tarifimiz bulunmakta.

Şişkinlik için;

Birçok kadın, şişkinlikten fazlaca rahatsız olur. Çok fazla tuzu veya hormonal bir dalgalanmayı en aza indirmek için bir adet limon veya salatalık gibi içerdiği su açısından zengin gıdaları tüketerek bu şişkinlikten kurtulabilirsiniz. Veya aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

2 adet dilimlenmiş limon
Yarım salatalık
10-15 kadar nane yaprağı
2 litre su
Hazırlanışı

Bütün bu malzemeleri karıştırın ve kaynatın. İsterseniz sıcak isterseniz soğuk içebilirsiniz. 3 gün boyunca tazeliğini koruyacaktır bu yüzden 3 gün içerisinde tüketmeye dikkat edin.

Kırmızı meyveler

Nar taneleri ve böğürtlen yaşlanmayı geciktirmeye ve cildin yıpranmaması konusunda bize yardımcı olan antioksidanlar içerir.

Malzemeler

Yarım litre su
1/4 su bardağı ezilmiş çilek
1/4 su bardağı ezilmiş ananas
1 adet adaçayı yaprağı
Hazırlanışı

Tüm malzemeyi homojen bir şekilde karıştırın ve dolabınızda bekletin. Sonrasında ise istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.


YORUM EKLE