Okullar tatil mi?

"Yarın okullar tatil mi" sorusuna tüm öğrenciler merakla cevap arıyordu. İstanbul Valiliği'nden az önce 'Kar tatili' açıklaması geldi. İstanbul'da okullar yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2015 Perşembe günü tatil edildi. Zonguldak, Kocaeli, Konya, Niğde, Kayseri, Sakarya, Ordu, Giresun, Rize, Nevşehir, Yozgat, Erzurum, Düzce, Karaman, Bolu, Hakkari, Tokat, Sivas, Çorum, Samsun, Karabük ve Kastamonu'nun bazı ilçelerinde okullar tatil edildi. İstanbul'daki bazı üniversitelerde ise yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Eğitim 31.12.2015, 00:11 03.12.2015, 10:22
Okullar tatil mi?
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiğini açıkladı. Konuyla ilgili İstanbul Valisi Vasip Şahin de konuyla ilgili sosyal medyadan duyuru yaptı.
 
VASİP ŞAHİN ÖĞRENCİLERİN BEKLEDİĞİ HABERİ VERDİ
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin tatili şöyle duyurdu:
 
"Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yoğun kar yağışı beklendiğinden 31.12.2015 Perşembe günü eğitim-öğretime bir gün ara verilmiştir."
 
OKULLARIN TATİL OLDUĞU YERLER! (Sürekli güncellenmektedir)

ZONGULDAK

Zonguldak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.  
 
Zonguldak'ta, kar yağışı nedeniyle il genelindeki okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin  yarın idari izinli sayılacağı belirtildi. 
  
KOCAELİ
 
Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışıyla  düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa  yer vermemek amacıyla ilde anaokulları, ilk, orta ve liselerde (rehabilitasyon  merkezleri dahil) yarın eğitime ara verildiği kaydedildi. 
 
Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve  hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi. 
 
KOÜ'de tatil edildi 
 
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) de  yarın eğitime ara verildiği ifade edildi.  KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, sosyal paylaşım sitesi Twitter  hesabından paylaştığı mesajda, "Yoğun kar yağışı nedeniyle üniversitemizde yarın eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir. Aynı gün engelli ve hamile personel  de idari izinli sayılacak" ifadesini kullandı. 
 
KONYA

Konya'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.
 
Halkapınar ilçesinde, taşmalı sistem kapsamındaki okullarda yarın  eğitime ara verilecek. Halkapınar ilçesinde taşmalı sistem kapsamındaki  okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Abidin Ünal, yaptığı açıklamada, don ve  buzlanma riski nedeniyle taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime 31 Aralık  Perşembe ara verileceğini belirtti. 
 
NİĞDE

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.
 
 Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle Niğde il  merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Kar  yağışının ardından soğuk ve buzlanma nedeniyle merkez, merkeze bağlı köy ve  beldelerdeki ilk ve orta dereceli okullar, 31 Aralık Perşembe günü, 1 gün süreyle  tatil edilmiştir" ifadelerine yer verildi 
 
KAYSERİ
 
Kayseri'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.  
 
Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar  yağışı nedeniyle  ilçedeki okulların 31 Aralık Perşembe günü, 1 gün süreyle tatil  edildiği bildirildi. 
 
SAKARYA

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.  

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki  tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi. Vali Hüseyin Avni Coş, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından  paylaştığı mesajda, yoğun kar yağışı bildirimi nedeniyle yarın kentteki ilk ve  orta dereceli okulların tatil edildiğini belirtti.  
 
Coş, mesajında, "Sevgili öğrencilerimizin, sağlık ve güvenlikleri için  uygulanan bu tatil sürecinde vakitlerini çok iyi değerlendirmesini diliyorum"  ifadelerini kullandı.
 
ORDU 
 
Ordu'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.  
 
Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin genelinde, Akkuş  ilçesinde ise iki okul hariç diğer okullarda eğitime ara verildi . Ordu'da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Korgan ve  Mesudiye ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, dün gece  başlayan kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği belirtildi.  
 
Açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara  verildiği kaydedilerek, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü  Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin genelinde, Akkuş ilçesinde ise  İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Yatılı Bölge Okulu ve Ahmet Cürebal İmam Hatip  Ortaokulu hariç diğer okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi. 
 
RİZE

Rize'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.  

Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun kar yağışı  nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Rize'nin Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun  kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi. Kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, öğle saatlerinden  itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği  değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda 31 Aralık Perşembe günü eğitime  ara verilmesi kararı alındı. 

İkizdere ilçesinde ise kar yağışının aralıklarla devam ettiği, Yatılı  İmam Hatip Lisesi dışındaki ilk, orta ve liselerde ulaşım güçlüğü yaşayan  öğrencilerin izinli sayılacağı belirtildi. Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, buralarda  eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin ise yarın kararlaştırılacağı  kaydedildi. 

GİRESUN
 
Giresun'da yoğun kar yağışı nedeniyle  okullarda yarın eğitim yapılmayacak. 
 
Merkezdeki köy okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime  ara verildi Giresun'daki kar yağışı nedeniyle Merkezdeki köy  okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği  bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle  merkezdeki köy okullarında yarın eğitime ara verildiğini söyledi. Merkez ilçedeki okullara taşımalı sistemle gelen öğrencilerin izinli  sayılacağını ifade eden Akkurt, "Şehir merkezindeki okullarda ise eğitim devam  edecek. Şu anda kent merkezinde kar yağışı etkili değil" dedi. 
 
Akkurt, Giresun'un ilçelerinde ise eğitime ara verilip verilmeyeceğine  kaymakamlıkların karar vereceği dile getirerek, Dereli ve Çanakçı ilçelerinde  eğitime yarın ara verildiğini kaydetti. 

NEVŞEHİR

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle  okullarda yarın eğitim yapılmayacak. 
 
Nevşehir il merkezi, Acıgöl, Ürgüp, Derinkuyu ve Avanos ilçelerinde eğitime yarın ara verildi Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle  Nevşehir il merkezi, Acıgöl, Ürgüp, Derinkuyu ve Avanos ilçelerinde yarın eğitime ara verildiği  bildirildi.
 
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Doğan Kürekli, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli tüm okulların  31 Aralık Perşembe tatil edildiğini söyledi. Kürekli, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle muhtemel sorunların  önlenmesi amacıyla bu kararı aldıklarını söyledi. Olumsuz hava koşulları  nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engellilerin de bir gün idari izinli sayılacağı belirtildi. 
 
YOZGAT
 
Yozgat'ta  yoğun kar yağışı nedeniyle  okullarda yarın eğitim yapılmayacak.  
 
Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde eğitime yarın ara verildi Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle Akdağmadeni ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiği  bildirildi. Kürekli, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle muhtemel sorunların  önlenmesi amacıyla bu kararı aldıklarını söyledi. Olumsuz hava koşulları  nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engellilerin de bir gün idari izinli sayılacağı belirtildi. 
 
ERZURUM 
 
Erzurum'da yoğun kar yağışı nedeniyle  okullarda yarın eğitim yapılmayacak.  
 
Kent merkezi ve bağlı tüm ilçelerde kar yağışı nedeniyle okullar  perşembe günü tatil edildi Erzurum'da kent merkezi ve bağlı tüm ilçelerinde yoğun  kar yağışı nedeniyle okulların yarın (perşembe günü) tatil edildiği bildirildi. Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve bağlı  ilçelerde kar yağışının etkisini sürdürdüğü hatırlatıldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle kent geneli ve bağlı tüm ilçelerde okul  öncesi, ilköğretim okulları, liseler ve özel eğitim kurumlarının bir gün süreyle  tatil edildiği belirtilen açıklamada, kamuda görev yapan hamile personel ve  engellilerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
  
DÜZCE
 
Düzce'de, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm  okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi. 
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece  saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği için kentteki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği belirtildi.  Kamu kurumlarında görev yapan engelli personel ve hamilelerin de yarın  idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü ifade edilen açıklamada, yılbaşı ve  hafta sonu tatili de eklendiğinden, okullarda eğitime 4 Ocak 2016 Pazartesi günü  yeniden başlanacağı kaydedildi. 
 
KARAMAN
 
Karaman'da taşmalı sistem kapsamındaki okullarda kar  yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak. 
 
Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada,  Meteorolojiden alınan bilgiye göre, yarın hava sıcaklığının gece eksi 9, gündüz  eksi 5 derece olmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada, don ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı sistem  kapsamındaki merkeze bağlı köy ve beldelerde ilköğretim ve ortaöğretim  öğrencilerinin eğitimine 1 gün ara verildiği bildirdi. 
 
SAMSUN
  
Samsun'un Salıpazarı, Çarşamba, Alaçam, Vezirköprü ve 19  Mayıs ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitim yapılmayacak. 
  
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen  bilgiye göre, ilçelerde yoğun kar yağışının sürmesi nedeniyle öğrenci ve  öğretmenlerin mağdur olmaması için bazı ilçelerde yarın eğitime ara verilecek. 
Buna göre Salıpazarı, Çarşamba, Alaçam, Vezirköprü ve 19 Mayıs  ilçelerinde yarın okullarda eğitim yapılmayacak. 
 
BOLU
 
BOLU’nun Dörtdivan ve Gerede ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi. Bolu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle iki ilçede eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.
 
KARABÜK
 
Karabük'ün Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle  okullarda yarın eğitim yapılmayacak. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayan, yarın da aralıklarla  devam edecek kar yağışı nedeniyle kentte ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi. 
 
Vatandaşlara, yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları uyarısında  bulunulan açıklamada, Ovacık'a bağlı belde ve köylerde, Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı, Ovacık Spor Lisesi dışındaki okullarda, eğitim öğretime yarın ara  verileceği kaydedildi. 
  
HAKKARİ
 
Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta  dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının  yaşandığı belirtilerek il merkezi ve bağlı köylerde, ilk ve orta dereceli  okullarda (yatılı eğitim kurumları hariç), eğitim öğretime yarın ara verildiği  ifade edildi. 
 
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile  personellerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
 
TOKAT
  
Tokat’ta etkili olan kar yağışının devam etmesi üzerine bazı ilçelerde okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklama doğrultusunda yarın Almus, Artova, Başçiftlik, Niksar ilçelerinde tüm okullar,  Yeşilyurt İlçesi’nde ilk ve orta okullar,  Pazar İlçesi’nde ise Ovacık, Ocaklı, Doğancalı ve Ballıca köylerinde eğitime 1 gün tatil edildi.
 
SİVAS

Sivas'ta ekili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde bugün  öğleden sonra ve yarın tam gün eğitime ara verildi. 
 
Suşehri Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı  dolayısıyla ilçe genelinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün olmak üzere ilk  ve orta dereceli okulların eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda  çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı ifade edildi. 
 
Öte yandan ilçede etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar  yağışını nedeniyle, Suşehri-Sivas karayolunun 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi'nde  zaman zaman trafikte aksamalar yaşanıyor.

Sivas'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle Akıncılar ve  Gölova ilçelerinde de bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildi. 

ÇORUM'DA OKULLAR İKİ GÜN TATİL
 
Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Çorum’da da eğitime ara verildi. Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün ve yarın kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelede iki gün izinli verildiği ifade edildi.
 
KASTAMONU
 
Kastamonu'nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar  yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak. 
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar ve Bozkurt'taki okullarda eğitime yarın için ara verildi. 

ÜNİVERSİTELERE KAR TATİLİ!

Bazı üniversiteler de kar yağışı nedeniyle eğitime ara verileceği duyuruldu. İşte 31 Aralık Perşembe günü eğitime ara veren üniversiteler...
 
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ
 
31 Aralık 2015 Perşembe günü yapılacak olan dersler ve sınavlar olumsuz hava muhalefeti nedeniyle ertelenmiştir. 
 
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 
Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de 31 Aralık Perşembe günü tatil edildi.
 

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ: 
 
Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık)  ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı.
 
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ:
 
Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık’ın tatil ilan edildiği duyuruldu. 
 
KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ:
 
Üniversitede 31 Aralık’ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı.
 
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ:
 
Kötü hava koşulları nedeniyle yarın Üniversitemizin tüm kampüs ve ofisleri kapalı olacaktır.
 
 
MEF ÜNİVERSİTESİ:
 
İstanbul’da bulunan MEF Üniversitesi’nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı.

 
SICAKLIK 12 DERECE BİRDEN DÜŞECEK
 
Ayrıca, sıcaklığın hissedilir derecede (8-12 derece) düşeceği tahmin edilmektedir. Kar yağışı, don ve buzlanmanın ve ani sıcaklık düşüşü nedeniyle halkımızın günlük yaşantısını olumsuz yönde etkilememesi için, aşağıdaki tedbirlerin uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır.
 
Kar kalınlığı 30 santimi geçebilir
 
Uzmanlar, öğle saatlerinde İstanbul'da karla karışık yağmur başlayacağını ardından bu yağışın kara dönüşeceğini belirterek, kar yağışının 31 Aralık Perşembe ve 1 Ocak Cuma akşamına kadar süreceğini söylediler. Şehir merkezinde kar kalınlığının 10 cm'ye ulaşırken, Beylikdüzü, Çatalca, Terkos, Elmalı gibi yerlerde ise 30 cm'yi aşacağı tahmininde bulundular.
 
Cuma akşamı kar yağışının kesilmesiyle birlikte sıcaklıkların daha da düşeceğini ifade eden uzmanlar; Türkiye'yi etkesi altına alan yağışlı ve soğuk hava sisteminin cumartesi günü yurdu terk etmesini beklediklerini belirttiler.
 
"ZORUNLU OLMADIKÇA GEZİ, PİKNİK VE AV AMACIYLA ARAZİYE ÇIKILMAMASI..."
 
Kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde;
 
1) Zorunlu olmadıkça vatandaşlarımızın özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı vb. kullanmaları/bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları,
 
2) Trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymalar
 
3) Acil yardım, kurtarma, yol bakım ve müdahale araçlarının, görev mahalline en seri şekilde ulaşmaları için, sürücülerimizin emniyet şeritlerini kullanmamaları ve bu hususta hassasiyet göstermeleri, ayrıca trafiğin yoğun olduğu zamanlarda alternatif güzergâhları kullanmaları, arıza hallerinde araçların sürücüler tarafından terk edilmemesi ve acil çağrı için 155 Polis İmdat, 156 Alo Jandarma, 159 Karayolları telefon numaralarını aramaları,
 
4) Elektrik kesintisi ve buna bağlı olarak oluşacak su kesintisi, ısınma ve aydınlatma gibi günlük ihtiyaçların karşılanması hususunda tedbirli ve dikkatli olmaları,
 
5) Elektrik enerjisinin sağlıklı verilemediği hallerde oluşabilecek düzensiz voltaj durumlarında, elektrikli ev aletlerinin kontrollü bir şekilde kullanılması,
 
6) Görevli ekiplerin çalışmalarını kolaylaştırma yönünde destekleyici anlayışla; site, apartman ve işyeri sorumlu yönetici ve sahiplerinin imkânları ölçüsünde mevcut alanlarını, giriş ve çıkış yollarını kar ve buzdan temizlemeleri,
 
Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşandığı ve olumsuz hava şartlarının hüküm sürdüğü günlerde, sağlık yetkililerinin önerdiği gibi;
 
7) Yaşlı, çocuk, hamile bayanlar ile kalp ve akciğer hastalığı olanların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmaması,
 
8) Hava koşullarına uygun giysilerin giyilmesi,
 
9) Zorunlu olmadıkça av, gezi, piknik amaçlı açık araziye çıkılmaması,
 
10) Kapalı alanlarda mangal gibi aparatların kullanılmaması, baca temizliğinin yapılması ve sobaların dikkatli yakılması,
 
Can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.
 
Ayrıca vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğu durumlarda; İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün (İstanbul AFAD) 0212 455 70 00 ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) 0212 444 25 66 numaralı telefonlarını aramaları;"
 
Hangi illere kar yağışı geliyor?
 
Meteoroloji ayrıca hafta sonuna ilişkin yaptığı hava tahmininde şu bilgilere yer verdi: "Cuma; Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Akdeniz bölgesinde görülmesi beklenen yağışların; İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Cumartesi günü; Yağışlı sistemin Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin edilmektedir."
 
METEOROLOJİ'DEN BUZLANMA UYARISI
 
İzmir, Manisa, Aydın, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde aşırı soğuk hava, kuvvetli poyraz, kar yağışı, buzlanma ve don uyarısında bulunuldu.
 
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Güney Marmara ve Kıyı Ege'de, Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava kütlesinin etkili olmasının beklendiği bildirildi.
 
Soğukların Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Manisa'da kendisini yoğun hissettireceği belirtilen açıklamada, 5 ilde sıcaklıkların 10-12 derece düşeceği kaydedildi.
 
İZMİR İÇİN KAR UYARISI
 
Çanakkale'nin doğusu ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli kar yağışının etkili olacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
 
"Yarın Balıkesir merkez ve ilçeleri ile Çanakale'nin doğusunda kuvvetli olmak üzere Manisa ve İzmir'in kuzey ve doğu ilçelerinde kar yağışı beklenmektedir. İzmir merkezinde de kuzey ile yüksek kesimlerde hafif kar yağışı tahmin edilmektedir. Güney Marmara ile kıyı Ege'de, bugün ve yarın rüzgarın kuvvetli poyraz ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor."
 
Bu illerde hafta sonuna kadar etkili olacak soğuk havanın etkisiyle kuvvetli buzlanma ile don görüleceği bildirilen açıklamada, bu durumlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması istendi.
 
Yılbaşı gecesi ile sonrasında İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale'de zirai donun etkisini göstereceğine işaret edilen açıklamada, bölgede seracılık faaliyetinde bulunan üreticilerin bu duruma karşı hazırlıklı olması gerektiği belirtildi.


Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:16
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:15
Yatsı 20:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 5 13
2. Trabzonspor 5 13
3. Konyaspor 5 11
4. Karagümrük 5 10
5. Fenerbahçe 4 10
6. Altay 5 9
7. Alanyaspor 5 9
8. Galatasaray 5 8
9. Hatayspor 4 7
10. Kayserispor 4 7
11. Malatyaspor 5 6
12. Göztepe 5 5
13. Gaziantep FK 5 5
14. Kasımpaşa 5 5
15. Adana Demirspor 5 5
16. Antalyaspor 5 4
17. Sivasspor 5 3
18. Giresunspor 5 1
19. Rizespor 5 1
20. Başakşehir 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 6 12
3. Erzurumspor 6 12
4. Ankaragücü 5 11
5. Tuzlaspor 5 11
6. Bandırmaspor 6 9
7. Manisa FK 6 9
8. Samsunspor 5 7
9. Kocaelispor 5 7
10. Boluspor 4 6
11. Denizlispor 5 6
12. Menemenspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Bursaspor 6 5
15. Gençlerbirliği 6 5
16. Ankara Keçiörengücü 5 4
17. Altınordu 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. Liverpool 5 13
2. M. United 5 13
3. Brighton 5 12
4. Man City 5 10
5. Chelsea 4 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 5 11
2. Real Madrid 4 10
3. Valencia 4 10
4. Athletic Bilbao 5 9
5. Real Sociedad 4 9
6. Osasuna 5 8
7. Mallorca 5 8
8. Sevilla 3 7
9. Rayo Vallecano 5 7
10. Barcelona 3 7
11. Elche 5 6
12. Real Betis 4 5
13. Cádiz 5 5
14. Villarreal 4 4
15. Levante 5 4
16. Espanyol 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 5 1
19. Getafe 5 0
20. Deportivo Alaves 4 0