Bu Kez de Çamaşır Makineleri Gözlem Altında !

Samsung'un Galaxy Note 7 cihazlarının bataryasının alev alması sebebiyle önemli sorunlar yaşayan Samsung , şu sıralar da patlayan çamaşır makineleriyle sorun yaşıyor.

Bu Kez de Çamaşır Makineleri Gözlem Altında !

ABD'de patlayan çamaşır makinesi olayından sonra inceleme başlatan Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu , 2011-2016 seneleri boyunca üretilen tüm Samsung çamaşır makineleri için güvenlik uyarısında bulundu ve makine içerisinde bulunan bazı parçaların patlama riski taşıdığına değinildi.
Sorunun çözülmesi için Samsung ile görüşmelerin devam ettiği de önemle belirtilen hususlardan oldu.Teksas'ta Gerçekleşen Patlamaya Ait Görüntüler Şaşırttı.

Makinenin patlama anına şahit olan kadın,sesleri duyduklarında korktuklarını ve makinenin çok güçlü bir şekilde patladığını belirtti.Kadın patlama sonrası kopan parçanın garajın duvarını deldiğini söyledi ve olayı fotoğrafladı.Samsung'dan açıklama : "Makinelere Dengeli Yükleme Yapın ! "

Paylaşılan makine görüntüleri ve Komisyon'un yaptığı uyarı sonrasında Samsung, ürünleri geri toplatmak yerine konu hakkında bilgilendirme açıklaması yaptı.
Samsung'un yaptığı açıklamada "Samsung müşterileri 2011'den beri yüzlerce milyon defa çamaşırlarını sorunsuz şekilde bir biçimde yıkamıştır." cümlelerinden söz edilmiştir.Samsung'un yaptığı ilk incelemelere göre dengesiz yüklemeler arızaya sebep oluyor. Olaylar ardından Samsung, çamaşır makinelerini kullanan müşterilerini dengesiz şekilde yükleme yapmamaları konusunda uyardı. Samsung'a göre çamaşır makinesi santrifüj aşamasında aşırı şekilde sarsılıyor ve arızaya davet çıkarıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 13:13

YORUM EKLE