Valilik açıkladı!

Yarın 20 Şubat 2015 cuma günü okullar tatil mi sorusu gündemde. İstanbul ve Ankara Valiliği bugün okulları tatil etti. Bursa , Eskişehir , Konya Valiliği de tatil kararı aldı.

Yaşam 19.02.2015, 17:19 19.01.2017, 13:34
Valilik açıkladı!

20 Şubat Cuma günü okullar tatil mi sorusunun yanıtı merakla beklenirken gözler Ankara Valiliği ile İstanbul Valiliği 'ne döndü. İstanbul 'da okullar tatil mi sorusu canlı yayında İstanbul Valisi Vasip Şahin 'e soruldu.

Vali Şahin İstanbul'da 20 Şubat cuma günü için kararın akşam alınacağını duyurdu. Eskişehir Valiliği ile Sakarya Valiliği ise son dakika kararla okulları yarın tatil ettiğini açıkladı. 

Ankara Valiliği ise 20 Şubat cuma günü okulların tatil olup olmayacağına dair henüz bir açıklama yapmadı. 20 Şubat cuma günü okulların tatil olduğu ilk iller ise Çorum ve Tokat ili oldu. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul , Ankara , Bursa , Zonguldak , Eskişehir , Yozgat, Ordu, Niğde, Konya , Afyon, Kırıkkale, Zonguldak ve Sivas'ta bugün okullar tatil oldu. 

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ VALİLİĞİN KARARI

Ankara Valiliği yoğun kar sebebiyle bugün okulları en geç tatil eden il oldu. Şimdi de Ankara Valiliği yarın yani 20 Şubat cuma günü okullar tatil edecek mi sorusu gündemde. 

Ankara Valiliği 'nin kar tatilini yarına uzatıp uzatmayacağı akşam yapacağı değerlendirme sonunda ortaya çıkacak. Ankara 'da bugün okullar tatil edilirken hamile ve engelliler de izinli sayıldı.

Ankara Valiliği 19 Şubat perşembe günü için okulları tatil ettiğini şu açıklamayla velilere ve öğrencilere duyurdu:

"Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde, ilimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 19 Şubat 2015 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür."

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği , il genelinde tüm okulları bugün (19 Şubat) tatil etti. Yarın yani 20 Şubat cuma günü okullar yine tatil olur mu sorusunun yanıtını İstanbul Valisi Vasip Şahin verecek. İstanbul Valiliği son hava durumu raporları doğrultusunda 'okullar tatil mi' açıklamasını akşam 19.00-20.00 saatleri arasında duyuruyor. Haliyle İstanbul'da okullar cuma günü tatil oldu mu sorusunun cevabı bu saatlerde gelecek. İstanbul Valisi Vasip Şahin A haber canlı yayınında 'İstanbul'da okullar tatil mi' sorusuna buna akşam karar vereceklerini söyleyerek cevap verdi. 

ESKİŞEHİR VALİLİĞİ 20 ŞUBAT OKULLARI TATİL ETTİ

Eskişehir Valiliği il merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okulları yarın 20 Şubat cuma günü tatil etti.

Eskişehir Valiliği 'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları yüzünden il genelindeki resmi ve özel eğitim kurumları bugün olduğu gibi yarın için de tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamileler ise yarın idari izinli sayılacak.

SAKARYA VALİLİĞİ OKULLARI TATİL ETTİ

Sakarya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın (20 Şubat cuma) ara verildi. Sakarya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında bir gün daha eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ve hamilelerin de yarın idari izinli sayıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Sevgili öğrencilerimizin olumsuz hava şartlarından dolayı öğretime ara verilmesinden doğan zamanı verimli kullanarak derslerindeki eksiklikleri tamamlamaları, kişisel gelişimlerini arttırıcı faaliyetlerde bulunmaları en büyük temennimizdir. Değerli öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz."

TOKAT'TA 20 ŞUBAT OKULLAR TATİL

Tokat ilinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın yani 20 şubat cuma günü okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yaptığı açıklamada, kentte kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi. Yazıcı, ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılar gözönüne alınarak, yarın okulların il genelinde tatil edildiğini bildirdi.

ÇORUM VALİLİĞİ : 20 ŞUBAT CUMA GÜNÜ OKULLAR TATİL

Çorum 'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 20 Şubat cuma günü okullar tatil edildi. Çorum Valiliği 'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili kararı alındığı duyuruldu. 

Çorum Valiliği Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 20 Şubat tarihlerinde okulların tatil edilmesini kararlaştrdı.

Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacağı belirtilen açıklamada, Kargı ve Bayat ilçelerinde kar yağışı olması halinde söz konusu iki ilçe için durumun yeniden değerlendirileceği kaydedildi.

BURSA VALİLİĞİ OKULLARI BUGÜN TATİL ETTİ

Bursa Valiliği , kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

KOCAELİ VALİLİĞİ KAR TATİLİ KARARI

Kocaeli'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki eğitime yarın ara verildi. Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve yarın da etkisini artırmasının beklendiği vurgulanarak, bu nedenle tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liselerle rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime bugün ara verildiği ifade edildi. 

Kamuda çalışan engellilerle hamilelerin yarın idari izinli sayılacağına yer verilen açıklamada, mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı kentteki ilgili kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri almaları istendi.

DÜZCE VALİLİĞİ TATİL KARARI

Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar bugün tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla okullarda eğitim-öğretime bugün ara verildiği bildirildi. 

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi. Kocaeli Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ikinci öğretimlerde eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

SAKARYA VALİLİĞİ OKULLAR TATİL

Sakarya'da olumsuz hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olaganüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında bugün eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

ESKİŞEHİR VALİLİĞİ OKULLARI TATİL ETTİ

Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi. Eskişehir Valiliği 'nden yapılan açıklamada, bölgede görülen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde tedbir amaçlı olarak, eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

AFYON'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Afyonkarahisar'ın Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin ilçelerinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitimebugün ara verildi. Alınan bilgiye göre, Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin Kaymakamlıkları, ilçe merkezleri ve köylerinde etkili olan yağış ve tipi dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesine karar verdi.

KIRIKKALE'DE EĞİTİME ARA

Kırıkkale'nin Keskin, Sulakyurt ve Delice ilçeleri ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitimebugün ara verildi.Kırıkkale'de olumsuz hava koşulları nedeniyle Keskin, Sulakyurt ve Delice ilçelerindeki okullar ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.

NİĞDE, YOZGAT VE SİVAS'TA KAR TATİLİ 

Niğde'de il genelinde, Yozgat'ın 10 ilçesinde, Sivas'ın Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Aydıncık, Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Çandır, Sorgun, Çayıralan, Şefaatli ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi. Yenifakılı, Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda eğitim yapılmayacak.

NİĞDE

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. 

SİVAS

Sivas'ın ise Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yarın bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta merkez ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışından ve buzlanma beklentisinden dolayı merkez, bağlı belde ve köyler ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.Engelli kamu görevlileri, hamileler ve kronik hastalığı bulunanların da bugün idari izinli sayılmasına karar verildi.

KIRŞEHİR

Kırşehir'de yoğun kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminlerin değerlendirilmesi ve kar yağışının devam etmesi ihtimaline karşın buzlanma ve bu duruma bağlı olaylara ilişkin Kırşehir genelindeki köy okulları ve taşımalı sisteme dahil öğrencilerin eğitimlerine 1 günlüğüne ara verildi" denildi.

TOKAT

Tokat il genelinde yoğun şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okullarımızda perşembe günü eğitim öğretime ara verilmiştir" denildi.

SAMSUN

Samsun’da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü de tatil edildiği bildirildi. Samsun Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava şartlarından dolayı, ilkokul, ortaokul ve liselerin 19 Şubat 2015 Perşembe günü bir gün tatil edildiğini açıkladı. Kurt ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını ifade etti.

BOLU VALİLİĞİ OKULLAR TATİL

Bolu il genelinde 19 Şubat Perşembe günü tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valiliğinde yapılan açıklamada, “Aşırı soğuklar, buzlanma ve akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam edecek olması nedeniyle öğrencilerimizin sağlık ve ulaşımları göz önünde bulundurularak İl genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür" ifadeleri kullanıldı. Bursa’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

BALIKESİR

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle bugün okullar tatil edildi.

BARTIN

Bartın'da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Kar yağışının artarak devam etmesi ve ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle; ilimiz merkez ve merkeze bağlı köyler, Amasra merkez ve köyleri, Kurucaş ile merkez ve köylerindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 Perşembe günü bir gün olmak üzere ara verilmiştir.

KASTAMONU

Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kastamonu’da iki gündür devam eden ve gün içerisinde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde ve bağlı köylerde, eğitime bir gün ara verildi.Yorumlar (1)
gulseren gungor 6 yıl önce
Istanbulda okullar yarın tatıl edıldımı
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 04:08
Güneş 05:49
Öğle 13:06
İkindi 16:58
Akşam 20:12
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26