Son vasiyetini açıkladı!

Erdoğan, Maltepe mitinginde halka seslendi. Erdoğan, İhsanoğlu için çürük yumurta benzetmesi yaparken son vasiyetinin de İstanbul'da defnedilmek olduğunu söyledi.

Politika 04.08.2014, 09:41 16.01.2017, 16:58
Son vasiyetini açıkladı!

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da son vasiyetini açıkladı. Doğduğu, büyüdüğü topraklar olan İstanbul'a defnedilmek istediğini söyleyen Erdoğan, hem rakibi Ekmeleddin İhsanoğlu'na hem de muhalefete sert bir dille yüklendi. 


Maltepe'de de Erdoğan'ın yerel seçimler öncesi Yenikapı'da gerçekleştirdiği mitinge benzer düzeni oluşturuldu. Maltepe'de Yenikapı'ya göre daha dar bir alan oluşturulmasına rağmen, kürsü, basın platformu, sağlık merkezleri gibi alanlar aynı yerlere konuşlandırıldı. 

SON İSTANBUL MİTİNGİ ANONSU


Başbakan Erdoğan'ın sunucusu Orhan Karakurt miting için toplanan kalabalığa , "Kazlıçeşme ve Yenikapı'dan sonra bugün son imzamızı burada Maltepe Meydanı'nda atıyoruz" diye seslendi. 12 yıldır Erdoğan'ın yanında olduğunu ve sayısız miting gerçekleştirdiklerini söyleyen Karakurt, " Başbakanla birlikte olan bir kardeşiniz olarak ayrı bir burukluk taşıyorum. Görevimiz bitmedi, devam edecek. Tören alanlarında devam edecek, şu yaşadığımız tabloları özlememek mümkün değil" diye konuştu.

BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ PLATFORMDA 

Başbakan Erdoğan, miting alanına geldi. Bu arada miting için oluşturulan platforma, bazı bakanlar ile milletvekilleri anons edildi.

İSTİKLAL MARŞINI OKUDU


Konuşmasına İstiklal Marşı'nın tamamını okuyarak başlayan Erdoğan, CHP ve MHP'nin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu hedef aldı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"İstanbul bugün seni bir kez daha yürekten ve muhabbetle selamlıyorum. Bütün ilçelerini, semtlerini, caddelerini, sokakalarını, minarelerini ve kubbelerini salemlıyorum. İstanbul'daki sayısız evliyayı, tüm sakinlerini hemşehrilerimi selamlıyorum. Bugün yine çok muhteşemsin İstanbul. 23 Mart'ta Yenikapı'da 1.5 milyonluk mitingle tarih yazmışsın. Bugün Maltepe'de yine tarih yazıyorsun.

Sen umutsun İstanbul, sen Fatih'in şehrisin. Sen Fatih Sultan Mehmet'in torunlarının şehrisin. Sen şehitler diyarısın. Bugün anlamlı bir gün, Allah sizden razı olsun. Şu alandaki çoşkuyu yayılan umudu rabbim daha da çoğaltsın.

ATEŞ ALTINDAKİ GAZZE'Yİ SELAMLADI 


Bugün burada, İstanbul'da, Maltepe'deki muhteşem meydanda sadece 10 Ağustos mitingimizi yapmıyoruz. Irak'a biz burada diyoruz. Suriye, Myanmar, Libya, Gazze'deki kardeşlerimize buradayız diye sesleniyoruz. Gazze'nin çocuklarına selam gönderiyoruz. Biz buradayız Gazze, öfkemizle, yanan yüreklerimizle.

Şucaiyye'den mehmetçiğimizi 100 yıl önce çektik ama yüreğimizi çekmedik. Öldürerek, zulmederek Filistinlilerin yaşam haklarını ellerinden aldılar. Hitler, Almanya'da nasıl ari bir ırk oluşturmaya çalıştıysa İsrail'de aynı hedefin peşinden koşuyor.

Kadınları öldürüyorlar ki Filistinli doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki vatanlarını savunmasından. Kundaktaki bebekten dahi korkuyorlar. Öldürdükçe daha da korkacaklar. Kan akıttıkça akıttıkları kanda boğulacaklar. Hiçbir zulüm ebedi değildir.

Hesap gününün gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hukukun işleyeceğine yürekten inanıyoruz. Bebek katlillerinin yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceklerini biliyoruz. Filistin yalnız değilsin. Samimi müminlerin hepsi Gazze'nin yanında. İstanul, Diyarbakır, Trabzon, Adana... 81 vilayet, 77 milyon Gazze'nin yanında.

Gazze ve Filistin'in yanında durmaya devam edeceğiz. Son saldırıda 10 gazeteci hayatını kaybetti. Anadolu Ajansımıza saldırılar oldu. Dış dünyada tepki var mı? Neredesiniz, Filistin'de ölen gazetecileri neden görmüyorsunuz.

ÇÜRÜK YUMURTA BENZETMESİ 


Kılıçdaroğlu senin gidecek yerin var mı? Bahçeli gidecek yerin var mı? Yanınıza da bir tane monşer aldınız. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez. Kılıçdaroğlu, İsrail'de basın özgür diyordun, Filistin'de 10 gazeteci öldü, neden susuyorsun?

En zor şartlarla ulaştırdığımız yardımlarla Gazze'deyiz. Yardım kuruluşlarımız, Irak ve Suriye'de. Bahçeli de biliyor ama hakkı konuşmuyor.TİKA koordinasyonunda ciddi miktarda yardım ulaştırdık. AFAD, TİKA, Kızılay, Diyanet, TRT ile Gazze'deyiz. Yaralıların tedavi edildiği Şifa Hastanesi'ni biz yaptırdık, yapmaya da devam ediyoruz.

Gazze için ne yaptınız diye soranlar, bunu Gazzelilere sorsunlar. Cevabını Gazze'den alırlar. Dışarda olduğu kadar içerde de bazıları bize karşı hücuma geçtiler. Pensilvanya ve onun medyası bu işte başı çekiyorlar.

"CEMAAT İSRAİL'DEN YANA OLDU" 


Bu Pensilvanya otoriteden izin almadan iş yapamaz. Mavi Marmara olayında İsrail'den yana olmadılar mı? Pensilvanya'nın oyuncağı CHP, MHP ve monşer adayları Gazze'yi bırak Türkmenlere bak diyor. Türkmenlere yardım götüren TIR'ları kim çevirdi, paralel yargı.

Bunlar olurken CHP'nin Bahçeli'nin sesini duydunuz mu? Bu yardımlar Türkmenlere gidiyordu, niye konuşmadınız? Türkmenler istismar malzemesi yapılmak istemediklerini açıkça ifade ettiler. Onlar konuştukça güvenlikleri tehlike altına giriyor. Ama ne CHP ne MHP'nin böyle hassasiyeti yok.

"BU ADAMI GÖREVDEN ALIN" 


Bu monşer aday zaten bu işlerden hiç anlamaz. Suudi Arabistan 'Bunu çekin' diye bize söyledi, mevcut cumuhurbaşkanımız Abdullah Bey'e söyledi, dışışleri bakanımıza söyledi. 'Bu adamı alın burdan' dedi. Biz de dedik ki 'Yani seçim yapıldı, seçimle geldi seçimle geleni alma imkanımız malum yok.

Biz sizi bu noktada gücendirmek istemeyiz ama böyle bir imkan yok.' Bu bize ne dedi biliyor musunuz 'Benim arkamda durmuyorsunuz' dedi. Tamam da sen başarısızsın, beceriksizsin. Seni bundan dolayı istemiyorlar. Diyor ki 'bana nişan taktılar.' Sana gidesin diye nişan taktılar

"TERCÜMAN MI ARIYORUZ?" 

Neymiş profesörmüş, neymiş 3 dil biliyormuş. Biz tercüman mı yoksa ülkeyi yönetecek adamı mı arıyoruz? Tercüman arıyorsak çok... 3 dil bilen de var, 5 dil bilen de var. Ben işte tercümanlarla götürüyorum işi hamdolsun. Neymiş babası muhterem bir insanmış, babanın sana faydası yok. Sonuç olarak İstiklal Marşını bile bilmeyen bir monşer. Sadece monşer değil, CHP'nin genel müdürü gibi bu da çarkçı.

"YANLARINA KAFADAR ALDILAR" 


Çekoslovakya Devlet Başkanı arkadaşım' diyor. Ekmel, Çekoslovakya diye devlet mi kaldı Artık Çek Cumhuriyeti var. Çekoslovakya diye devlet var mı Çekoslovakya iki ayrı devlet oldu.

Çekoslavakya ayrılalı 21 sene oldu. Şimdi bir de Yugoslasya derse, Sovyetler Birliği derse şaşırmayın. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli zaten eğlendiriyordu, şimdi yanlarına bir de kafadar aldılar. Monşerde sigortalar attı. Ama ben üzülüyorum. Üst yönetim ne olursa olsun, bu tabana yapılan haksızlıktır. Ben CHP seçmenine üzülüyorum. O makamda siyaset yapılmaz diyor. Biz oraya sekreter seçmiyoruz.

"ÇAKMA ADAY DERSİNİ ALACAK" 


Monşer adayı dayattılar, 40 günde siyasetçi olunmaz. Türkiye'ni sevincine ortak olamayan teveccüh görmez. İnanıyorum ki Türkiye bu çakma adaya sandıkta gereken cevabı verecektir. İstanbul bir kez daha tamam inşallah, İstanbul tamamsa 81 vilayet de tamamdır. İstanbul kutlu açılışların, fetihlerin ve fatihanın şehridir. İstanbul bizim rehberimiz, ışığımız oldu. İstanbul merkezdir. Siyasete ilk adımı İstanbul'da attım. Hiçbir zaman mevkilerin, makamların peşinden koşmadım. Biz bu makama efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Ben diyenlerden olmadık, biz dedik. 

Yol arkadaşlarımızı iyi seçtik. Biz milletin aşk ateşinde yanmak için, kavrulmak için yola çıktık. İstanbul'a hizmetkar olmak şeref. Biz bu şeferi bahtiyarlığı tattık. Siirt'te bir şiir okuduk bizi mahkum ettiler. Sandıkta yenemeyeceklerini anlayıp bizi safdışı bırakmak istediler.

"MANŞETLERİNİZ BİZE İŞLEMEZ"

Biz Hakk'a ve halka teslim olmuşuz. Sizin manşetleriniz, bize işlemez. Sizin tehditleriniz, bize işlemez. Sizin kurşunlarınız, sizin suikast planlarınız, sizin işaret ettiğiniz darağacı yolları, bize işlemez. Allah'a hamdolsun işlemedi. 'Muhtar bile olamaz' diye manşetler attılar. O manşetler bize tesir etmedi. Nice suikast girişiminde bulundular. O tehditler bizi yolumuzdan çevirmedi.

Ekmel Bey çıkmış diyor, Marmaray'ı Süleyman Bey başlattı, Bülent Bey başlattı diyor. Dersine iyi çalış da gel. Utanmasa Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de onlar başlattı diyecek. 

SON VASİYETİNİ AÇIKLADI 


Başbakan olarak İstanbul'daki son mitingim olabilir. Bugün İstanbul'a veda etmiyorum. Ben bugün sizlere veda etmiyorum. Allah takdir ederse doğduğum bu şehirde vefat etmek, hiç olmazsa bu şehre defnedilmek benim en büyük arzum ve en büyük vasiyetimdir.

Karşınızda cumhurbaşkanı değil, en başta Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan var. Beraber yürüdüğümüz tüm arkadaşlarımdan helallik diliyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Bu bir son değil. Bugün İstanbul'da bir sayfayı kapatıyor ve yeni bir sayfayı açıyoruz. Allah'a emanet olasın İstanbul, Allah yar ve yardımcımız olsun."


Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 19 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:36
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:25
Yatsı 22:06
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 37 83
2. M. United 37 71
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 36 63
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Leeds United 37 56
9. Everton 36 56
10. Arsenal 36 55
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 37 43
15. Brighton 37 41
16. Burnley 36 39
17. Newcastle 36 39
18. Fulham 37 28
19. West Bromwich 36 26
20. Sheffield United 36 20
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 37 83
2. Real Madrid 37 81
3. Barcelona 37 76
4. Sevilla 37 74
5. Real Sociedad 37 59
6. Real Betis 37 58
7. Villarreal 37 58
8. Celta de Vigo 37 53
9. Athletic Bilbao 37 46
10. Granada 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Cádiz 37 43
13. Valencia 37 42
14. Levante 37 40
15. Deportivo Alaves 37 38
16. Getafe 37 37
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31
20. Eibar 37 30