Trabzon'da Bilge Kağan Anıtı dikilecek

Trabzon’da, 15- 18 Ekim tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak ‘Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı’ anısına Toklu Mahallesi sahil geçiş yolu rekreasyon alanına ‘Bilge Kağan Anıtı’ dikilecek. Türk Dünyası...

Trabzon'da Bilge Kağan Anıtı dikilecek
Trabzon’da, 15- 18 Ekim tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak ‘Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı’ anısına Toklu Mahallesi sahil geçiş yolu rekreasyon alanına ‘Bilge Kağan Anıtı’ dikilecek. Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı düzenleme komitesinden gelen talebi değerlendiren Trabzon Belediye Meclisi, Belediye Kültür Araştırma Kurulu’ndan gelen olumlu görüşü de dikkate alarak söz konusu alana 4,5 metre yüksekliğindeki ‘Bilge Kağan Anıtı’nın’ dikilmesine karar verdi.

        Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 15–18 Ekim tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak ve 8 devlet başkanı, 300’ün üzerinde üniversite rektörü ile 50’yi aşkın ülke temsilcisinin katılacağı Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı kapsamında yapılacak Mimar Sinan Proje Olimpiyatları’nın şehrin ve ülkenin tanıtımına önemli katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

        Gümrükçüoğlu, “Bu olimpiyatların anısına sahilde yapılacak Bilge Kağan Anıtı için olumlu görüş belirten Belediye Kültür ve Araştırma Kurulu ile halkın temsilcileri olarak belediye meclisinde bulunan üyelerimizin aldığı olumlu karar olimpiyatlara verilen desteğin göstergesidir.” dedi.

YORUM EKLE