Sakarya'da girişimcilik kursu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın(SATSO) desteklediği KOSGEB Girişimcilik Kursu, 27 Kasım 2012 Salı günü başlayacak.

Sakarya'da girişimcilik kursu
Sakarya'da düzenlenecek olan girişimcilik kursu kapsamında, başarılı olan kursiyerlere, 30 bin lira hibe kredi desteği verilecek.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (SATSO) desteğiyle Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nca (KOSGEB) düzenlenecek olan kursta, girişimcilik konusunda eğitimler verilecek.
Bu yıl ikincisini açacakları girişimcilik kursunun hayırlı olmasını dileyen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, bu tür eğitimlerle girişimci sayısını artırmak istediklerini anlattı.
Girişimcilik eğitimlerinin kent genelinde büyük ilgi gördüğüne işaret eden Kösemusul, ''Geçtiğimiz mayıs ayında sadece kadın girişimcilerimize yönelik açmış olduğumuz kursa katılım hayli fazla oldu. 27 Kasım'da açacağımız ikinci kursumuz herkese yönelik olacak. İçinde girişimcilik ruhu olan herkesi odamızda başlayacak olan bu kursa davet ediyorum'' dedi.
Kurs başvurularının 5 Kasım'dan itibaren başlayacağına işaret eden Kösemusul, ''Amacımız girişimciliğin geliştirilmesini teminen, uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmesi ve bu eğitimden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilere, KOSGEB'den kredi desteği sağlanması'' ifadelerini kullandı.
9 gün sürecek olan kursta, girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, iş fikri geliştirme ile ilgili yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve pazar araştırması, iş planı kavramında üretim, yönetim ve finans planları, iş planı yazılımı ve sunumunda dikkat edilecek hususlar konularında eğitim verilecek.

Muhabir: Mehmet Özcan
Yayıncı: Murat Paksoy

YORUM EKLE