Pursaklar'da Kurban Bayramı hazırlıkları sürüyor

Pursaklar Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi gerekli denetimleri yaparak Bağlum Yolu üzerindeki kurban kesim alanını halkın kullanımına tahsis etti. Kurban Bayramı’nda insanların rahat ve hijyenik ortamlarda kurbanlarını kesebilmeleri...

Pursaklar'da Kurban Bayramı hazırlıkları sürüyor
Pursaklar Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi gerekli denetimleri yaparak Bağlum Yolu üzerindeki kurban kesim alanını halkın kullanımına tahsis etti.

Kurban Bayramı’nda insanların rahat ve hijyenik ortamlarda kurbanlarını kesebilmeleri için düzenlenen kurban kesim alanında gerekli düzenlemeler yapıldı. Çok sayıda kurbanlık çadırının yer alacağı kurban kesim alanında hayvan sahipleri çadırlarını oluşturmaya başladı. Belediye personeli de çadır sahiplerinin su ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Öncelikle hemşerilerimizin kurbanlarını temin etmeleri için onlara hijyenik bir ortam hazırlamaya gayret ediyoruz. Bu yıl da kurban kesim alanımızı düzenleyerek hemşehrilerimizin kullanımına tahsis etmiş bulunmaktayız. İnşallah bereketli olur. Hemşehrilerimiz kurbanlıklarını rahatlıkla satarlar. Pursaklar’daki kurbanlıkların sağlık kontrolleri de yapılacak. Böylelikle kurban almak isteyen hemşehrilerimiz Pursaklarımızdan rahatlıkla kurbanlık hayvanlarını alabilirler." dedi.

YORUM EKLE