Pursaklar’a iki park daha yapılıyor

Menekşe Parkı'nı tamamlayarak hizmete açan Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye iki park daha kazandırmak için çalışmalara başladı. Yapımına başlanan iki parkla birlikte ilçedeki park...

Pursaklar’a iki park daha yapılıyor
Menekşe Parkı'nı tamamlayarak hizmete açan Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye iki park daha kazandırmak için çalışmalara başladı.

Yapımına başlanan iki parkla birlikte ilçedeki park sayısını 73’e çıkaran Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Menekşe Parkı'nı tamamlayarak hizmete açtı. Eskiköy Caddesi Hatırlı Sokak’taki Menekşe Parkı, estetik yapısı ve yeşil alanı ile semte ayrı bir hava kazandıracak. İçerisinde 6 adet kamelya, çocuk oyun grubu, banklar, çok sayıda ağaç ve yürüyüş yolu bulunan Menekşe Parkı’nın çimleri de ekildi. Çimlerin büyümesi ile yeni bir görünüm kazanan park, hem çocukların hem büyüklerin dinlenme, eğlenme mekânı olacak. Bu kapsamda yapılan çalışmalar arasında Cengiz Topel Caddesi ve Kervan Sokak’taki iki parkın da temeli atılıp, bordür döşemelerine başlandı. Bunların tamamlanması ile ilçedeki park sayısı 73’e çıkacak.

YORUM EKLE