İlkadım Belediyesi, kaldırım işgalcilerini yakın takibe aldı

Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen seyyar satıcılara ve kaldırım işgali yapan esnafları yakın takibe aldı. Günlük rutin denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, ilçe genelinde kaldırım...

İlkadım Belediyesi, kaldırım işgalcilerini yakın takibe aldı
Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen seyyar satıcılara ve kaldırım işgali yapan esnafları yakın takibe aldı.

Günlük rutin denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, ilçe genelinde kaldırım işgalleri konusunda esnafı uyardı. Uyarılara rağmen kaldırımları işgal eden esnafa Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapılacağı, kent kirliliğinin önüne geçmek amacıyla denetimlerin artacağı bildiren Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, “İlçe genelinde seyyar satıcılar ve esnaflarımızın ‘Sıfır kaldırım’ işgaline yönelik çalışmalarımız devam edecek. Buradan uyarıları dikkate alan esnaflara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen kaldırım işgalleri konusunda kararlı bir duruş gösterdiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Çalışmalarımızda herkese eşit şekilde davranıyoruz, kişi ayrımı asla yapmıyoruz. Uygulamalar sırasında ilçede faaliyet gösteren esnaflardan anlayış bekliyoruz." şeklinde konuştu. Başkan Demirtaş, halk sağlığına belediye olarak büyük önem verdiklerini kaydetti. Bu doğrultuda ilgili müdürlüklerin işbirliği içinde çalıştığını anlatan Demirtaş, ilçede zabıta ekiplerinin haftada 7 gün, 24 saat hizmet verdiklerini ifade etti.

Başkan Demirtaş, "Bu düzenleme vatandaşlarımızı ve esnafımızı da mutlu eriyor. Ekipler, öncelikle esnafı bilgilendirici ve uyarıcı denetimler yapıyor, kurallara aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulanıyor. Vatandaşlar, pazar yerlerinde ve marketlerde gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabiliyor. Bakkaldan lokantaya, büfeden kuru yemişçiye kadar birçok noktada sıkı denetim yapılıyor. Halkımızı en çok ilgilendiren gıda sağlığı bizim de en hassas olduğumuz konu. Halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda sektörü başta olmak üzere, farklı meslek gruplarında da denetimleri hızlı bir şekilde sürüyor. Ayrıca vatandaşlarımızın şikâyetlerini de zabıta ekiplerimiz titizlikle değerlendiriliyor." diye konuştu.

YORUM EKLE