Hayvanseverlerden Melih Gökçek’e plaket

Gölbaşı Hayvan Barınağı Yönetim Kurulu üyeleri ve bir grup hayvan hakları gönüllüsü, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i ziyaret ederek, sokak hayvanlarına sağlanan imkan nedeniyle teşekkür plaketi sundu. Ankara Büyükşehir...

Hayvanseverlerden Melih Gökçek’e plaket
Gölbaşı Hayvan Barınağı Yönetim Kurulu üyeleri ve bir grup hayvan hakları gönüllüsü, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i ziyaret ederek, sokak hayvanlarına sağlanan imkan nedeniyle teşekkür plaketi sundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarına sahip çıkarak korunması ve yaşamlarını daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda sürdürebilmesi için yaptığı çalışmalar hem yurt dışı hem de yurt içindeki hayvansever dernekler tarafından takdirle karşılanıyor. Meliha Yılmaz Doğal Hayatı Koruma Geliştirme Sağlık Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mine Eren, heyet üyelerine adına Başkan Gökçek’e sokak hayvanlarına sahip çıkmasında dolayı şükran plaketi sundu.

Mine Eren, 9 -10 Eylül tarihlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarını bizzat yerinde inceleyen ve büyük hayranlık duyduğunu ifade eden dünyanın önemli hayvan sever derneklerinden biri olan Brigitte Bardot Vakfı adına Başkan Gökçek’e ayrıca bir teşekkür mektubu verdi. “Böyle bir ödüle layık görüldüğüm için çok teşekkür ediyorum. Bu ödül benim için son derece anlamlı” diyerek vakıf yöneticilerine teşekkür eden Başkan Gökçek, "Ben yürekten inanıyorum, insan hakları ne kadar varsa, hayvan hakları da o kadar olmalı. O da Allahın bir yaratığı, o da can taşıyor, canı acıyor, üzülüyor, seviniyor, dolayısı ile onları mutlu etmek aynı zamanda bizim dini görevimiz. En büyük sıkıntımız ikilemde kalmak. Bir taraftan ‘sokaktaki hayvanı alalım kısırlaştıralım, tekrar bırakalım’ diyoruz. Ama hayvanların sayısı çoğalınca sokakta hayvanların meydana getirdiği çeteleşme sonucu vatandaşın şikayeti çoğalıyor. Onun için sokak hayvanları için daha geniş ve modern yerler yapmaya kararlıyız. Mekan olarak birkaç yer tespit edildi. Ama Ankara’ya uzak olması bizi değişik yer arayışlarına sevk etti. Öyle zannediyorum ki 15 gün 1 ay içerinde kesin bir yer belirlenecek ve hayvanların barınabileceği daha modern yerler yapacağız." dedi.

Sokak hayvanlarını sahiplendirmenin en güzel çözüm olduğunu aktaran Gökçek, "Onun için de ben bir proje düşündüm. Vatandaşlar sahiplenirken bu hayvanların sempatik ve gösterişli olanlarını seçiyorlar. Sokakta başıboş dolaşan hayvanlardan hiç olmazsa seçtiklerimizi bir yerde teşhir edelim sahiplendirelim diyoruz, böyle de bir projemiz var." diye konuştu.

YORUM EKLE