Almanya Hessen eyaleti parlamento üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

Bursa temasları kapsamında, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Almanya’nın Hessen eyaleti parlamento üyeleri, Bursa ile Hessen’in dostluğunu devam ettirmek istediklerini belirtti.         Hessen Eyalet...

Almanya Hessen eyaleti parlamento üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti
Bursa temasları kapsamında, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Almanya’nın Hessen eyaleti parlamento üyeleri, Bursa ile Hessen’in dostluğunu devam ettirmek istediklerini belirtti.

        Hessen Eyalet Milletvekili Thorsten Schaefer, Bursa ile Almanya’nın Darmstad şehri arasında, 1971 yılında başlayan dostluğun gelişerek devam ettiğini, Hessen ile Bursa arasında da 2010 yılından bu yana kardeş şehir ilişkilerinin sürmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

        Bursa’da, bu dostluğu hissettiklerini anlatan Schaefer, “Bursa ile Hessen arasındaki kardeşlik anlaşması, Hessen açısından büyük önem taşıyor. Bu dostluğun çocuklarımıza ve hatta torunlarımıza dek sürmesini arzu ediyoruz. Bursa ile Hessen arasındaki bu işbirliğini özellikle sosyal ve kültürel alanda daha ileriye taşımak istiyoruz.” dedi.

        Bursa´nın, son derece dinamik şekilde gelişen bir şehir olduğunu ifade eden Schaefer, “Bursa’nın gelecekte daha da büyüyüp gelişeceğine inanıyoruz. Bursa temaslarımızda uluslararası ilişkilerin de gelişmiş olduğunu gördük. Bu duruma biz de çok önem veriyoruz.” şeklinde konuştu.

        Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ da konuklarına, Bursa hakkında detaylı bilgi verdi. Bursa’nın, diğer ülkelerle ve kentlerle dostluk ilişkilerine çok önem verdiğini belirten Karadağ, “Bursa olarak dostlukların geliştirilmesini çok önemsiyoruz. Dostlarımızı unutmamız mümkün değil. Dostlarımızla kurduğumuz sıcak ilişkiler, kültürel etkileşimin yanında, siyasal ve ticari gelişmeleri de beraberinde getiriyor.” diye konuştu.

        Avrupa Politikası Sorumlusu Dr. Michael Reuter, Avrupa Komisyonu Üyesi Dieter Franz, Uyum Politikaları Sorumlusu Gerhard Merz, Uyum Komisyonu Üyesi Ernst Ewald Roth, SPD Hessen Eyaleti Avrupa Politikası Uzmanı Christian Lips, Friedrich Ebert Vakfı Türkiye Temsilcisi Alexander Geiger ve Bursa Almanya Fahri Konsolosu Sabine Sibel Cura Ölçüoğlu da ziyarette hazır bulundu. Ziyaretin sonunda Schaefer, Başkanvekili Karadağ’a kravat, Karadağ da konuklarına çini, Bursa kitabı ve Bursaspor kravatı hediye etti.YORUM EKLE