2014 Konut Projeleri

Bir süredir Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yeni inşaat ve konut projelerini görmeye başladık. Nereye baksanız bir konut projesi ve reklamını görmeniz mümkün. Yeni yapılan konutlarda mimari ve alt yapı şuan mevcut kullandıklarımızdan çok daha iyi durumda olduğundan tercih sebebi olmaya başladı.

2014 Konut Projeleri
 İnsanlar artık kenarda köşede birikmiş paraları varsa durumu belirsiz olan dövize ya da altına yatırmaktansa gayrimenkule yatırmayı tercih ediyorlar.

Bir birkaç dönemdir, taksitle ev alma imkânı insanlara sunulduktan sonra peşin ev alması mümkün olmayan insanlar birikmiş paralarını peşinat olarak verip, kalan kısmını taksite böldürmek suretiyle hem kirada oturmaktan kurtuluyor hem de ufak aylık taksitlerle evlerinin borcunu bitirmiş oluyorlar.

Bu durum hem ev sahibi olacakları, hem yüklenicileri hem de kredi kullandıran bankaların yüzünü güldüren bir ticaret haline geldi. Hemen herkes yeni evlenecekler ve ev alacaklar bu yöntemi kullanmanın bütçelerini daha az sarsacağı görüşünü savunuyor. 
Bunun yanında kentsel dönüşüm sebebiyle de evleri yıkılacak olan kişiler, devletin yaptırmış olduğu evlere taşınırken eğer beğenirlerse, kendi konutlarının değerinin biraz üstünde olan bu evlere yine cüz i bir taksitlendirme ile sahip olabiliyorlar. Durum böyle olunca hala kirada oturmaya devam edenler şaşkınlıkla karşılanıyor. 
Bir de taksitle konut alma konusunda banka kredisinde faiz olma ihtimali olduğunu düşünen kişiler için, farklı şekilde din âlimleri yorum getiriyor.

Kimine göre, günümüzde, peşinen ev alma imkânı yok denecek kadar az olduğu, bu çalışma şeklinde gelir dağılımı çok adil olmadığı için zaruriyet doğduğu için ilk evin kredi ile alınmasında sakınca görmezlerken ikinci üçüncü evlerini almak isteyenler için görüş belirtilmiyor. 
Özellikle televizyon ekranlarında son günlerde büyük inşaat firmalarının inşa etmiş olduğu devasa konut projelerini gören insanlar artık yapmayı düşündükleri yatırımlarını bu alana kanalize etmeye başladılar.

Sizler de ismi bilinen ve güvenilir konut projelerinden ev sahibi olmak istiyorsanız fırsatları değerlendirmenin tam vakti gibi. İstediğiniz her türlü özelliğin düşünüldüğü bu konut projelerinde, eczane, alışveriş merkezleri, kapalı açık otopark gibi hayatı kolaylaştırıcı özellikler bulunurken bunun yanında keyifli vakit geçirmek için alanlarda düşünülmüş.

Örneğin havuzlar, çocuklar için oyun alanları ve havuzları, sauna ve hamamlar gibi, iş stresi ve yoğunluğunu eşinizle atabileceğiniz özelliklerin bir arada bulunduğu konutlarda oturmak artık hayal değil. Herkesin cebine ve bütçesine uygun kaliteli konut projelerinden daire sahibi olunabiliyor.
Kira ödemek, hiç bitmek bilmeyen taksit ödemesi gibi olduğundan bu şekilde taksitle konut alma imkânı olduğundan haberdar olanlar, artık kirada oturma işine son verip, kendileri için cazip konut projelerini incelemeye koyuluyorlar.

Bu konut projelerinden haberdar olmanın pek çok yolu bulunurken, internetin yaygın kullanıldığı günümüzde, henüz reklamı yapılmamış projelerden de rahatlıkla haberdar olabiliyorsunuz. 2014 konut projeleri adlı site bu konuda tam da aradığınız bilgilere kolaylıkla erişebileceğiniz türden bir site. İçerisinde her türlü arama kriteri bulunuyor.

Bunlardan biri semte ve ile göre arama seçeneği olup, bu şekilde olduğunda sitede mevcut bulunan tüm konut haberlerini görmektense ihtiyacınız olanlarını görüntülemek sizler için daha az zaman kaybına sebep oluyor. Bunun gibi başka seçenekte düşündüğünüz TL miktarına göre arama yapma seçeneğinizdir.

Kafanızda belirlediğiniz ve bütçenizi ayarladığınız meblağ belli ise daha yüksek meblağları görüp moralinizi bozmanın bir anlamı yok.  

Yine bu sitelerde, konut almanın uygun olacağı, toprağının değerleneceği semtlerden de haber verilirken, sizler isterseniz, arsa, işyeri, lüks konut gibi pek çok seçeneği de görüntüleyip kendinize uygun olanı seçebilme imkânına sahipsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 10:41

YORUM EKLE