Valilikten karar... 27 Aralık okullar tatil mi?

Karaman'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 27 aralık salı günü ara verildiği bildirildi.

Valilikten karar... 27 Aralık okullar tatil mi?

Karaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun yağış nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il genelindeki tüm okulların 27 Aralık Salı tatil edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi.

Okullar tatil mi sorusuna Karaman ilinin dışında Yozgat, Konya, Mersin, Aksaray illerinden de yanıtlar geldi. Bu illerde de kar tatilleri kararı bulunuyor. İşte diğer illerin aldığı kar tatili kararları. 

YOZGAT'TA KAR TATİLİ

Yozgat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okulların 27 Aralık Salı günü bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin ve hamile bayanların da bir gün idari izinli sayılacakları kaydedildi.

KONYA'DA KAR TATİLİ

Konya kent merkezinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi. Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle merkez Meram, Karatay ve Selçuklu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 27 Aralık Salı tatil edildiği belirtildi.

Konya genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engellilerin idari izinli sayılacağı, özel kreş, gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin de bir gün süreyle tatil edildiği ifade edildi.

MERSİN'DE KAR TATİLİ HANGİ İLÇEDE VAR?

Mersin'in Mut ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 27 aralık salı günü tatil edilirken, Gülnar ilçesinde de taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Mut ilçesinde yaşam olumsuz etkileniyor. Kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salı günü okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi. Gülnar ilçesinde de yüksek kesimlerde etkili olan kar nedeniyle taşımalı eğitim gören okullar tatil edildi. İlçe merkezindeki diğer okullarda ise eğitimin devam edeceği belirtildi.Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin ve hamile bayanların da bir gün idari izinli sayılacakları kaydedildi.

AKSARAY'DA KAR TATİLİ

Aksaray'ın Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı beldesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal,akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı Beldesi'nde eğitime 27 Aralık Salı günü ara verildiğini belirtti.

MUŞ'TA KAR TATİLİ

Muş'ta kar yağışı ve tipi nedeniyle dün öğleden sonra eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, kar yağışının kent genelinde etkili olduğunu belirtti. Bugün yani 27 aralık salı günü için ise bir kar tatili kararı bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 09:25

YORUM EKLE