Valilik açıkladı!

Yarın 20 Şubat 2015 cuma günü okullar tatil mi sorusu gündemde. İstanbul ve Ankara Valiliği bugün okulları tatil etti. Bursa , Eskişehir , Konya Valiliği de tatil kararı aldı.

Yaşam 19.02.2015, 17:19 19.01.2017, 13:34
1
Valilik açıkladı!

20 Şubat Cuma günü okullar tatil mi sorusunun yanıtı merakla beklenirken gözler Ankara Valiliği ile İstanbul Valiliği 'ne döndü. İstanbul 'da okullar tatil mi sorusu canlı yayında İstanbul Valisi Vasip Şahin 'e soruldu.

Vali Şahin İstanbul'da 20 Şubat cuma günü için kararın akşam alınacağını duyurdu. Eskişehir Valiliği ile Sakarya Valiliği ise son dakika kararla okulları yarın tatil ettiğini açıkladı. 

Ankara Valiliği ise 20 Şubat cuma günü okulların tatil olup olmayacağına dair henüz bir açıklama yapmadı. 20 Şubat cuma günü okulların tatil olduğu ilk iller ise Çorum ve Tokat ili oldu. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul , Ankara , Bursa , Zonguldak , Eskişehir , Yozgat, Ordu, Niğde, Konya , Afyon, Kırıkkale, Zonguldak ve Sivas'ta bugün okullar tatil oldu. 

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ VALİLİĞİN KARARI

Ankara Valiliği yoğun kar sebebiyle bugün okulları en geç tatil eden il oldu. Şimdi de Ankara Valiliği yarın yani 20 Şubat cuma günü okullar tatil edecek mi sorusu gündemde. 

Ankara Valiliği 'nin kar tatilini yarına uzatıp uzatmayacağı akşam yapacağı değerlendirme sonunda ortaya çıkacak. Ankara 'da bugün okullar tatil edilirken hamile ve engelliler de izinli sayıldı.

Ankara Valiliği 19 Şubat perşembe günü için okulları tatil ettiğini şu açıklamayla velilere ve öğrencilere duyurdu:

"Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde, ilimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 19 Şubat 2015 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür."

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği , il genelinde tüm okulları bugün (19 Şubat) tatil etti. Yarın yani 20 Şubat cuma günü okullar yine tatil olur mu sorusunun yanıtını İstanbul Valisi Vasip Şahin verecek. İstanbul Valiliği son hava durumu raporları doğrultusunda 'okullar tatil mi' açıklamasını akşam 19.00-20.00 saatleri arasında duyuruyor. Haliyle İstanbul'da okullar cuma günü tatil oldu mu sorusunun cevabı bu saatlerde gelecek. İstanbul Valisi Vasip Şahin A haber canlı yayınında 'İstanbul'da okullar tatil mi' sorusuna buna akşam karar vereceklerini söyleyerek cevap verdi. 

ESKİŞEHİR VALİLİĞİ 20 ŞUBAT OKULLARI TATİL ETTİ

Eskişehir Valiliği il merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okulları yarın 20 Şubat cuma günü tatil etti.

Eskişehir Valiliği 'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları yüzünden il genelindeki resmi ve özel eğitim kurumları bugün olduğu gibi yarın için de tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamileler ise yarın idari izinli sayılacak.

SAKARYA VALİLİĞİ OKULLARI TATİL ETTİ

Sakarya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın (20 Şubat cuma) ara verildi. Sakarya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında bir gün daha eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ve hamilelerin de yarın idari izinli sayıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Sevgili öğrencilerimizin olumsuz hava şartlarından dolayı öğretime ara verilmesinden doğan zamanı verimli kullanarak derslerindeki eksiklikleri tamamlamaları, kişisel gelişimlerini arttırıcı faaliyetlerde bulunmaları en büyük temennimizdir. Değerli öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz."

TOKAT'TA 20 ŞUBAT OKULLAR TATİL

Tokat ilinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın yani 20 şubat cuma günü okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yaptığı açıklamada, kentte kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi. Yazıcı, ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılar gözönüne alınarak, yarın okulların il genelinde tatil edildiğini bildirdi.

ÇORUM VALİLİĞİ : 20 ŞUBAT CUMA GÜNÜ OKULLAR TATİL

Çorum 'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 20 Şubat cuma günü okullar tatil edildi. Çorum Valiliği 'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili kararı alındığı duyuruldu. 

Çorum Valiliği Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 20 Şubat tarihlerinde okulların tatil edilmesini kararlaştrdı.

Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacağı belirtilen açıklamada, Kargı ve Bayat ilçelerinde kar yağışı olması halinde söz konusu iki ilçe için durumun yeniden değerlendirileceği kaydedildi.

BURSA VALİLİĞİ OKULLARI BUGÜN TATİL ETTİ

Bursa Valiliği , kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

KOCAELİ VALİLİĞİ KAR TATİLİ KARARI

Kocaeli'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki eğitime yarın ara verildi. Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve yarın da etkisini artırmasının beklendiği vurgulanarak, bu nedenle tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liselerle rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime bugün ara verildiği ifade edildi. 

Kamuda çalışan engellilerle hamilelerin yarın idari izinli sayılacağına yer verilen açıklamada, mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı kentteki ilgili kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri almaları istendi.

DÜZCE VALİLİĞİ TATİL KARARI

Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar bugün tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla okullarda eğitim-öğretime bugün ara verildiği bildirildi. 

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi. Kocaeli Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ikinci öğretimlerde eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

SAKARYA VALİLİĞİ OKULLAR TATİL

Sakarya'da olumsuz hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olaganüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında bugün eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

ESKİŞEHİR VALİLİĞİ OKULLARI TATİL ETTİ

Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi. Eskişehir Valiliği 'nden yapılan açıklamada, bölgede görülen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde tedbir amaçlı olarak, eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

AFYON'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Afyonkarahisar'ın Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin ilçelerinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitimebugün ara verildi. Alınan bilgiye göre, Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin Kaymakamlıkları, ilçe merkezleri ve köylerinde etkili olan yağış ve tipi dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesine karar verdi.

KIRIKKALE'DE EĞİTİME ARA

Kırıkkale'nin Keskin, Sulakyurt ve Delice ilçeleri ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitimebugün ara verildi.Kırıkkale'de olumsuz hava koşulları nedeniyle Keskin, Sulakyurt ve Delice ilçelerindeki okullar ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.

NİĞDE, YOZGAT VE SİVAS'TA KAR TATİLİ 

Niğde'de il genelinde, Yozgat'ın 10 ilçesinde, Sivas'ın Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Aydıncık, Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Çandır, Sorgun, Çayıralan, Şefaatli ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi. Yenifakılı, Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda eğitim yapılmayacak.

NİĞDE

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. 

SİVAS

Sivas'ın ise Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yarın bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta merkez ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışından ve buzlanma beklentisinden dolayı merkez, bağlı belde ve köyler ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.Engelli kamu görevlileri, hamileler ve kronik hastalığı bulunanların da bugün idari izinli sayılmasına karar verildi.

KIRŞEHİR

Kırşehir'de yoğun kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminlerin değerlendirilmesi ve kar yağışının devam etmesi ihtimaline karşın buzlanma ve bu duruma bağlı olaylara ilişkin Kırşehir genelindeki köy okulları ve taşımalı sisteme dahil öğrencilerin eğitimlerine 1 günlüğüne ara verildi" denildi.

TOKAT

Tokat il genelinde yoğun şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okullarımızda perşembe günü eğitim öğretime ara verilmiştir" denildi.

SAMSUN

Samsun’da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü de tatil edildiği bildirildi. Samsun Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava şartlarından dolayı, ilkokul, ortaokul ve liselerin 19 Şubat 2015 Perşembe günü bir gün tatil edildiğini açıkladı. Kurt ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını ifade etti.

BOLU VALİLİĞİ OKULLAR TATİL

Bolu il genelinde 19 Şubat Perşembe günü tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valiliğinde yapılan açıklamada, “Aşırı soğuklar, buzlanma ve akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam edecek olması nedeniyle öğrencilerimizin sağlık ve ulaşımları göz önünde bulundurularak İl genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür" ifadeleri kullanıldı. Bursa’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

BALIKESİR

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle bugün okullar tatil edildi.

BARTIN

Bartın'da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Kar yağışının artarak devam etmesi ve ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle; ilimiz merkez ve merkeze bağlı köyler, Amasra merkez ve köyleri, Kurucaş ile merkez ve köylerindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 Perşembe günü bir gün olmak üzere ara verilmiştir.

KASTAMONU

Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kastamonu’da iki gündür devam eden ve gün içerisinde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde ve bağlı köylerde, eğitime bir gün ara verildi.


Yorumlar (1)
gulseren gungor 5 yıl önce
Istanbulda okullar yarın tatıl edıldımı
12°
açık
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 07 Nisan 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:10
Öğle 13:18
İkindi 16:37
Akşam 19:16
Yatsı 20:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20