Tam Bitti Derken Meteoroloji Uyardı!

İSTANBUL hava durumu son tahminler meteoroloji açıkladı kar yağışı bitti. 1 haftadır etkili olan kar yağışları Trakya bölgesinde devam edecek. Yoğun kar yağışı için Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'ne uyarı var.

Tam Bitti Derken Meteoroloji Uyardı!

İSTANBUL hava durumu 5 günlük son tahminler sevindirdi kar yağışı bitti. Son 1 haftadır yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışları tam bitti derken meteorolojiden yeni uyarı geldi. Trakya Bölgesi'nde kar yağışları yer yer yoğun bir şekilde devam edecek. Kar kalınlığı 20 cm'yi bulacak. Uzmanlar özellikle Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ için uyardı

Peki Afyon, Eskişehir, Bolu, Çanakkale, İzmir, Bursa, Kütahya, Kayseri hava durumu nasıl olacak?

İSTANBUL HAVA DURUMU KAR BİTTİ Mİ?

İstanbul için sevindiren haber geldi. Kar yağışı etkisini iyice azalttı yerini sağanak yağışa bıraktı. İstanbul'da sıcaklıklar artmaya başlıyor.

İstanbul için 5 günlük hava durumu

İstanbul için saatlik hava durumu

TRAKYA'DA KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

Yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Trakya'da yeniden başlayacak kar yağışlarının, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı tahmin edilmektedir. Yerde mevcut kar üzerine 20 santimetre ve üzerinde yeni kar beklenmektedir. Kar yağışının etkisini yarın (bugün) sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Başta çatılarda biriken kar ve buz yükü olmak üzere, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

ERİYEN KARLARA DİKKAT!

İstanbul’da bu gece yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışın; yarın (12.01.2017 Perşembe) sabah saatlerinde karla karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde kar şekline dönmesi, ardından yağışın tekrar yağmura dönerek yarın öğleden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

İstanbul ve Marmara bölgesinin güneyindeki illerde (Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik) mevcut yüksek miktardaki kar örtüsü üzerine yağmur ve karla karışık yağmurun meydana gelmesi beklendiğinden, özellikle çatılarda kar yükünü arttıracağı ve kar erimelerine sebep olacağından, vatandaşların ve ilgililerin meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

EGE'DE FIRTINA

Rüzgarın; Ege Denizi’de yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; 12.01.2017 (Perşembe) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği bekleniyor.

THY'DEN 113 İPTAL

Son bir haftada onlarca iç ve dış hat seferini iptal eden Türk Hava Yolları (THY), olumsuz hava koşulları nedeniyle dün de iç ve dış hatta 113 tarifeli seferini daha iptal ettiğini duyurdu. Yolcuların seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu “www.thy.com” adresinden veya “444 0 849” numaralı çağrı merkezinden öğrenmeleri istendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 09:17

YORUM EKLE