Talih New York’taki üç öğrencinin başına kondu

Talih New York’taki üç öğrencinin başına kondu. Sadece 20 dolara ikinci el bir koltuk aldılar. Ancak içindekini görünce gözlerine inanamadılar.

Talih New York’taki üç öğrencinin başına kondu

Reese, Cally ve Lara, New York Üniversitesi’ndeki öğrenciler üçü de aynı odada kalıyorlardı. Küçük dairelerine bir koltuk almaya karar verdiler. Pahalı koltuk alamayacaklarından ikinci el ve sadece 20 dolara bir koltuk aldılar. Eskimiş olsa da iş görüyordu.

Üç kız bir gece koltukta film izlerken, koltuğun dirsek kısmında bir şey farkettiler ve bakmaya karar verdiler.

Koltuğun köşesini açınca gözlerine inanamadılar. Bir zarfın içinde 700 dolar yatıyordu.

Koltuğu biraz daha incelediler ve daha fazla zarf çıktı. Üç kız, toplamda 41.000 dolar buldular eskimiş koltuğun içinde.

Paranın yanında bir de mektup buldular. Mektubun içinde paranın yatırılacağı banka hesabı ve kişinin ismi yazıyordu. Şimdi üç kızın, paranın verileceği kişiyi bulması gerekiyordu.

Banka hesabındaki isimden yola çıkan Reese, Cally ve Lara, paranın verileceği kişiyi buldular ve kapısını çaldılar.

Meğerse zarfların içinde bekleyen paranın ilginç bir hikâyesi varmış. Parayı aslında, bir kadın ve adam kızlarının geleceği için 30 yıl boyunca biriktirmiş.  Kadının eşi vefat ettikten sonra, koltuğun altındaki parayı unutmuş. Koltuğu satarak kendisine yeni bir yatak almış. Paradan, kızlarının da haberi yokmuş.

İŞTE OLAYA AİT HABER VİDEOSU:

Neyse ki unutulan parayı Reese, Cally ve Lara, kıza iade etti.

Kız da her bir üniversite öğrencisine kişi başı 1.000 dolar para ödülü verdi. Üç kızın yaptığı hareketten çok etkilendi.

-İlginç hikâyeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 23:07

YORUM EKLE