Şaban, En Çok Onu Güldürmüş....

Türkiye’yi güldüren adamdan vefa örneği… Merhum Kemal Sunal, Münir Özkul’a saygı gecesinde toplanan parayı repoda ikiye katlayarak, usta oyuncunun ev almasını sağlamış.

Şaban, En Çok Onu Güldürmüş....

Yıllar sonra ortaya çıkan gerçek… Sümer Tilmaç, merhum Kemal Sunal’ın, Münir Özkul’a ev almak için gösterdiği çabayı anlattı: 70’li yıllarda alkol tedavisi gören, neredeyse bir apartman parasını içki için harcadığını söyleyen Münir Özkul, zor günler geçiriyordu. Başta Kemal Sunal olmak üzere çalmadık kapı bırakmadık ama devletten kimse Özkul’a sahip çıkmadı. 1996’da Atatürk Kültür Merkezi’nde ustamız için bir saygı gecesi düzenledik. O kadar tıklım tıklımdı ki, bir AKM’yi daha dolduracak insan kapıda kaldı. Kemal, o geceden elde edilen parayı repoya yatırdı, aylar sonra ikiye katladı. Ve şimdi Münir Özkul’un Cihangir’de oturduğu evi almasını sağladı. Allah gani gani rahmet eylesin, Kemal adam gibi adamdı. 

KOMEDİ FİLMLERİNİN UNUTULMAZ İSİMLERİ

KEMAL Sunal, 13 yıl önce 55 yaşında kalp krizine yenildi. 88 yaşındaki Münir Özkul ise 2003 yılından beri demans hastalığıyla boğuşuyor. İkili, ‘Hababam Sınıfı’ serisi olmak üzere; ‘Tatlı Dillim’, ‘Mavi Boncuk’, ‘Salak Milyoner’ gibi Türk 
sinemasının kült komedilerinde aynı seti paylaştı.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2013, 09:08

YORUM EKLE