Oğlunun o sözüyle büyük değişim geçirdi!

Sakarya'da yaşayan 2 çocuk annesi hemşire Beyza Altun (39) 135 kiloya kadar çıktı.

Oğlunun o sözüyle büyük değişim geçirdi!

Kiloları sağlığını etkilemesine rağmen kendisiyle hep barışık olan genç kadın, oğlunun bir sözüyle büyük değişim geçirdi.

Çocukluk yıllarından itibaren hep kilolu olduğunu söyleyen Beyza Altun, "Sosyal hayatımda bazı sıkıntılar çektiğim oluyordu.

Özellikle insanların bakışları beni rahatsız ediyordu.

Ancak kilolarımı o kadar çok benimsemiştim ki o kötü bakışlar bile benim bıçak altına yatmamı gerektirecek boyutta değildi.


Ancak 8 yaşındaki oğlum Ediz, beni sürekli arkadaşlarının anneleriyle kıyaslıyordu. İçten içe benim kilolu halim onu üzüyordu. O sıralarda nasıl bir psikoloji içine girdiyse bana 'sen hiç zayıf anne olmayacak mısın' dedi.

O sözü bana kurşun gibi değdi ve oğlumun zayıf anne hayalini gerçekleştirmek zorunda olduğumu hissettim" dedi.

135 kilodan 65'e düştü

19 yaşındaki kızı İmge'nin de desteğiyle araştırmalar yapan Beyza Altun, mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi.

Oğlunun sünnet düğününden 7 ay önce ameliyat olduğunu söyleyen Altun, "Oğluma sünnet düğününde zayıf anne olacağıma dair söz vermiştim. Operasyonun ardından sıkı bir diyet yaptım. 135 kiloydum.

Oğlumun 7 ay sonraki sünnetinde 85 kiloya kadar düştüm. Şimdi ise 65 kilo oldum. Böylelikle hem oğlum hem ailem büyük bir mutluluk yaşadık"
dedi.

Artık herkesin annesi gibi

Ediz Altun "Şimdi çok daha mutluyum, annem artık herkesin annesi gibi. Annem eskiden çok kiloluydu ve o hali beni gerçekten üzüyordu. Ama o sözü annemi kırmak için söylememiştim" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 13:43

YORUM EKLE