Narkoz Verdiler Ve Bir Daha Uyanamadı...

Eskişehir'de bir vatandaşın boynuzu kırılan keçisini Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Servisine gürdü. Hastanedeki müdahalenin ardından veterinere götürülen keçi, verilen narkozdan sonra telef oldu.

Narkoz Verdiler Ve Bir Daha Uyanamadı...
Boynuzu kırılan keçiye narkoz verdiler bir daha uyanamadı

Eskişehir'de  yaşayan 62 yaşındaki Mustafa Uygun'un, boynuzu kırılan keçisini tedavi için  Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Servisine getirmesi ve hastane içinde  koşuşturmalar güvenlik kameralarına yansıdı. 

Mevsimine göre yaşamını Antalya ve Eskişehir'de sürdüren Uygun, yaz  aylarında Eskişehir'e gelirken kimseye bırakamadığı keçisini de yanına aldı. Uygun, 31 Temmuz'da, nedenini kendisinin de bilmediği şekilde boynuzu  kırılan keçisini panikle Eskişehir Devlet Hastanesi Acil Servisine götürdü.  Hastanenin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, güvenlik  görevlileri ile personel, hasta ve yakınlarının şaşkın bakışları arasında  Uygun'un kucağındaki keçisiyle acil servise girişi, koşuşturmaları yer alıyor.

KEÇİMİ ÇOK SEVİYORUM

 Uygun, olayla ilgili yaptığı açıklamada, keçileri çok  sevdiğini belirterek, "Bu yüzden edindiğim bir keçim vardı. Onu yanımdan hiç  ayırmıyordum. Seyahatlerde keçim minibüsün içinde benimle her yere geliyordu"  dedi. Eskişehir'de de aracıyla yaptığı gezinti sırasında keçinin boynuzunun  kırıldığını anlatan Uygun, şöyle konuştu:  "Sanırım aracın içinde boynuzunu bir yere vurmuş olacak ki kırılmış.  Sesini duyduğumda boynuzundaki kırığı görür görmez panikledim. Aklıma ilk olarak  hastane geldi. Heyecandan ya da çok sevdiğimden dolayı olabilir hastaneye  götürdüm. Acil servisde beni keçiyle görenler şaşırdı haliyle. Sağ olsunlar,  hastane personeli beni kırmadı ve keçimin boynuzundaki kırığa tentürdiyot sürerek  ilk müdahaleyi yaptılar."

 NARKOZ VERDİLER KEÇİ BİR DAHA UYANAMADI 

 Hastane sonrası veterinere gittiğini anlatan Uygun, "Müdahale edilmesi  gerekiyordu ve keçi yerinde durmuyordu. Bunun üzerine tedavinin  gerçekleştirilebilmesi için narkoz uygulandı. Uyutularak tedavi edilmeye  çalışılan keçim, tekrar uyandırılamadı. Maalesef veterinerlikte keçimi kaybettim.  Boynuz kırığıyla da yaşayabilirdi belki ama ben tedavi olmasının daha doğru  olacağını düşünmüştüm. Antalya'ya onsuz döndük." dedi.  Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Kürşat Dede ise  hastanelerinin acil servisine bir vatandaş tarafından getirilen keçiyle  personellerinin ilgilendiğini fakat bu tarz durumlarda uygun tedavi yerinin  veterinerlikler olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 16:32

YORUM EKLE