Meteoroloji şimdiden uyardı!

İstanbul ve Ankara hava durumu tahminleri sevindirdi. Beklenen sıcaklıklar nihayet geliyor.

Meteoroloji şimdiden uyardı!

Özellikle İstanbul hava durumu cumartesi günü rekor kıracak. Hissedilen sıcaklığın 30 dereceyi bulması bekleniyor. Lodosun etkilis ile yurt genelinde sıcaklık artışları olacak. Sıcak hava yarın yani 12 Mayıs Çarşamba günü hissedilir derecede artmaya başlayacak.
Peki Ankara, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Edirne, İzmir, Antalya hava durumu nasıl olacak?

İSTANBUL HAVA DURUMU REKOR SICAKLIK HAFTASONU

İSTANBUL hava durumu sevindiren tahmin meteorolojiden geldi. Sıcaklıklar yarındanitibaren artmaya başlayacak ve özellikle istanbul hava durumu haftasonu cumartesi günü rekor seviyeye ulşacak.

İSTANBUL hava durumu sevindiren tahmin meteorolojiden geldi.

SICAKLIK YURT GENELİNDE ARTIYOR


Meteorolojinin 5 günlük hava tahminlerine göre, yurt genelinde sıcaklıklar lodos rüzgarıyla birlikte çarşamba gününden itibaren hızla artmaya başlıyor.

Bununla birlikte yine de yağışlar yer yer devam edecek. Marmara bölgesinin Trakya kesiminde yağış kendini göstermeye başladı. Aralıklı yağışlar bölgede gün boyu etkisini göstermeye devam ederken, puslu hava Marmara genelinde etsini gösterecek.

İç Anadolu'da da yağışların etkisini arttırmasını göstermesi tahmin ediliyor. Lodosla birlikte kıyı Ege ve Trakya'da yarından itibaren yağışlar kuvvetlenecek. Ancak ani sıcaklık artışları görülecek. Özellikle Marmara bölgesinde Perşembe, cuma ve cumartesi günleri sıcaklıklar hızlı bir şekilde artacak.

REKOR KIRABİLİR

Batı kesimlerde sıcaklıklar son yıllarda görülen en yüksek değerlere ulaşacak. İstanbul'da sıcaklıklar cumartesi günü 27-28 dereceye kadar yükselecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre ise en yüksek sıcaklık değeri 27 derece olacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 15:42

YORUM EKLE