Kaybettiği bacağına Türkiye'de kavuştu

Lazkiye'de mayına basarak bir bacağını kaybeden Sinan Derviş'e, Türkiye'de protez bacak takıldı.... Ülkesindeki olaylarda yaralanarak Türkiye'ye getirilen ve Yayladağı ilçesindeki YİBO Kampı'nda kalan Sinan Derviş,...

Kaybettiği bacağına Türkiye'de kavuştu

Lazkiye'de mayına basarak bir bacağını kaybeden Sinan Derviş'e, Türkiye'de protez bacak takıldı.

...

Ülkesindeki olaylarda yaralanarak Türkiye'ye getirilen ve Yayladağı ilçesindeki YİBO Kampı'nda kalan Sinan Derviş, yaptığı açıklamada, Lazkiye kentine bağlı Bayır-Bucak bölgesinde Esed güçleriyle girdikleri çatışmada mayına bastığını anlattı.

Yaklaşık iki ay önce Esed güçleriyle girdikleri çatışma sırasında mayına bastığını ve yere yığıldığını ifade eden Derviş, yakınlarının yardımıyla Türkiye'ye getirildiğini söyledi.

Türk yetkililerin hemen kendisiyle ilgilendiğini ve hastaneye kaldırıldığını ifade eden Derviş, ''Ancak tüm müdahalelere rağmen sağ bacağımı kaybettim. Esed, benim bacağımı aldı. Sağ olsun Türkiye'deki doktorlar Allah'ın izniyle önce hayatımı kurtardı ve sonra kopan bacağımın yerine protez bacak taktı. Bu yardımı unutmam mümkün değil. Türkiye'deki herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 17:29

YORUM EKLE