İşte nedeni! Hiç tahmin etmezdiniz ama..

BİM'e girerken neden iki kapıdan geçiyoruz? Hiç düşündünüz mü ya da dikkatinizi çekti mi? Bakın nedeni neymiş..

İşte nedeni! Hiç tahmin etmezdiniz ama..

Sosyal medyada bu sorunun cevabını alabilmek için onlarca başlık açılmış çoğunda da farklı cevaplar verilmiş.

En çok şu yorum ilgi görmüş, cevabını kendi çürütmüş. Arkadaşlar hem bunu merak ettim hem de başımdan geçen ilginç olayı anlatim dedim 

Ben bu ilk bimi erzurum' da gördüm. Kaç sene oldu hatırlamıyorum. Erzurumun ne kadar soğuk oldugunu anlatmaya gerek yok. 

Bir çok eski evde çift pencere çift balkon kapısı vardır. O zamanlar pimapen tarzı pek yaygın değil. 

Bim'i de bu yüzden soğuk diye çift kapılı zannettim ama mersin'e döndüğümde ne göreyim burda da çift kapı

''girmeden önce 2 defa düşün diye''
''Girerken 2 Çıkarken 1 düşünün''
''içerdeki hava ile dışardaki karışmasın diye''


Bunlar verilen en çok cevaplar. Ama bunlarda değil

Diğer ulusal marketler ve yerel marketlerin genelde çoğunluğunda girişte ve çıkışta 1 kapı vardır. Hatta Türkiye'de en yaygın marketlerden biri olan A101'de de çoğunlukla 1 kapı bulunmaktadır. Bim'in bu farkı büyük merak uyandırdı. Bizde bunun cevabını sizler için özel araştırdık.

BİM markette görevli üst düzey yetkiliye ulaştık ve sosyal medyada onca başlık açıldığı halde, net bir cevap olmamasının nedenini sorduk ve bunun için 3 ayrı yetkiliden 3 ayrı cevap aldık ..

1.cevap şu;

Hava sirkülasyonunu engellemek içerdeki sıcaklığı sabit tutmak için. Peki dışarı çıkarken 1 kapı var, o zaman sıcaklığı nasıl dengeliyorsunuz dediğimizde , haklısınız cevabını verdi :) Birde hırsızın giriş kapısından çıkışını engellemek için, çünkü çıkışta kasa var ama girişte kimse yok dedi.

2.cevap şu;

Girişteki 2 kapıdan, dıştaki kapının anahtarı yük indiren kamyoncularda olur. Mallar genelde akşam iner ve o bölüme 1 palet mal sığar. Bizler sabah gelir o ürünleri market içine çekeriz. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2016, 22:35

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yanlış
Yanlış - 9 ay Önce

Ben bimde calisan olarak sebebi en öncelik hırsızlık 1 kapiyi acana kadar kasadaki personel tecrubeli ise hemen fark eder ve mudahale eder.fark ettiyseniz giris kapilari serttir (sebebi icerden acilmasi zor olsun diye ama cikis kapisi biraz daha yumusaktir palet soguk hava hepsi uydurma