İstanbullular dikkat! Çok fena kar geliyor

İstanbul'da bazı uçuşlar iptal edildi

İstanbullular dikkat! Çok fena kar geliyor

Atatürk Havalimanı'nda yarın beklenen kar nedeniyle bazı uçuşlar iptal edildi.

İstanbul’da yarın beklenen kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda bazı seferler iptal edildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DMİ) tarafından alınan kapasite düşürme kararı nedeniyle tüm havayolu şirketleri uçuşlarının yüzde 5'ini azaltacak.

Alınan kapasite azaltma kararı nedeniyle Atatürk Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Baş Müdürü Timur Alp Bayrak yazılı bir açıklama yaptı.

Yarın saat 15.00 ile 06.00 arasında kapasite azaltmasının olacağını açıklayan Bayrak, "Yurdun belirli bölgelerinde beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle 13.12.2016 saat 15.00 ile 14.12.2016 günü 06.00 saatleri arasında Atatürk Havalimanı çıkışlı uçuşlar yüzde 5 oranında azaltılacaktır.

Yolcularımızın bilet aldıkları şirketlerin internet sitelerinden uçuşlarını takip etmeleri tavsiye olunur" dedi.

İSTANBUL hava durumu tahmini meteorolojiden kar uyarısıyla geldi. İstanbul'a kar yağışı yarın geliyor. Meteoroloji hava durumu tahmininde kar için saat verdi. 13.12.2016 salı günü akşam eve dönmekte zorlanabilirsiniz.

İSTANBUL’da yılın ilk etkili kar yağışı yarın başlayacak. Meteoroloji İstanbul hava durumunu uyarıyla ilan etti. İstanbul'da kar için saat verildi. Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop için de kar uyarısı geldi. 

Yarın yani 13 Aralık salı günü İstanbul yılın en etkili kar yağışı ile tanışacak.
Kar yağışı öğleden sonra saat 15.00'da başlayacak ve ertesi gün yani 14.12.2016 çarşamba gününe kadar devam edecek. 

İSTANBUL HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK KAR TAHMİNİ

ÇARŞAMBA KAR SAĞANAĞI VAR

Kar yağışı salı günü önce sulu kar olarak görülecek. Meteorolojinin uyarısına göre ardından yoğun kar yağışı başlayacak. Çarşamba günü sabah saatlerine kadar da İstanbul'da kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte aralıklı kar sağanakları görülecek.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI 5 SANTİMİ BULACAK

Kar yağışının kıyılarda ciddi bir örtü yapması beklenmiyor. Ancak kentin kuzey ve yüksek kesimlerinde yer yer 5 cm’ye kadar örtü yapabileceği bildiriliyor.

YARIN İŞ DÖNÜŞÜ YOLDA KALABİLİRSİNİZ

İstanbul'daki kar yağışı için tedbirlerinizi alın. Zira kar yağışının ulaşımda ciddi aksamalar yapma ihtimali var. Haliyle yarın yani 13 aralık salı günü aracınızla işe gitmek yerine toplu taşıma araçlarını tercih edin. Akşam saatlerinde kar bastırmış olacağı için yolda kalabilirsiniz.

HAVA DURUMU BU İLLER İÇİN DE UYARI VAR

Bugün akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar şeklinde başlayan yağışlar yarın yani 13.12.2016 Salı akşam saatlerinden itibaren kıyılarda da kara dönecek. Meteorolojinin sitesinde bugün yer alan uyarıda kar yağışı beklenen iller Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop olarak duyuruldu. Bu illerde kuvvetli kar yağışı etkili olacak ve kent merkezlerinde 10 – 20 cm, yüksek kesimlerde ise 20 -50 cm arasında kar örtüsü bırakacak.

HAVA SICAKLIĞI ÇOK DÜŞECEK

13.12.2016 Salı günü kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklık mevsim normallerinin altına inecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 14:10

YORUM EKLE