İnternette şiddet günlüğü tuttu!

Alanya'da yaşayan Kübra Yılmaz, yaşadığı şiddeti yetkililere bir türlü anlatamayınca, internette şiddet günlüğü tuttu.

İnternette şiddet günlüğü tuttu!

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan 22 yaşındaki Kübra Yılmaz, yaşadığı şiddeti yetkili makamlara bir türlü anlatamayınca çareyi sosyal medyada buldu. Yaşadıklarını önce hazırladığı bir blog'da anlatan Yılmaz, sosyal medya aracılığıyla yetkililerden yardım istedi.

 
Kübra Yılmaz isimli Genç kadın, 2014 yılında tanıştığı Serdar D. isimli erkek arkadaşından ayrıldıktan sonra yaşananları kendi adıyla açtığı blog'unda anlattı. Serdar D.'nin defalarca kez kendisini darp ettiğini ve ölüm ile tehdit ettiğini iddia eden Kübra Yılmaz, bu olayların ardından defalarca kez jandarma karakoluna gidip şikayetçi olduğu halde bir işlem yapılmamasının ardından son çare olarak sosyal medyayı kullanmayı tercih ettiğini yazdı. 

SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

Yaşadıklarını gün gün paylaşan Kübra Yılmaz, Serdar D. adlı eski erkek arkadaşının kapıyı açmadığında ise çeşitli hakaretlere maruz kaldığını, kapıya idrarını yaptığını yazdı. Bu konudaki şikayet dilekçeleri ile jandarma karakolunda tutturduğu tutanakları da yayınlayan Yılmaz, blog'unda bir de güvenlik kameraları tarafından kaydedilen şiddedin görüntülerini yayınladı.
"BENİ ÖLDÜREN KATİLİMİ BİLİN"
 
Kübra Yılmaz, blog'un son bölümünde ise, "Eğer bugün evden dışarı markete giderken, sokakta öldürülürsem ya da yine darp edilirsem ve eve gelemeden, morga gidersem, beni öldüren katilimi bilin, çünkü defalarca gittiğim Jandarma karakolu beni ciddiye almadı ve bana yardım etmedi." diye yazdı.

"EVİME ZORLA GİRİYOR, REHİN ALIYOR..."
 
22 yaşında olduğunu ve Alanya'da yalnız yaşadığını bildiren Yılmaz, ailesinin yurtdışında olduğunu kendisinin ise açıköğretimde okuduğunu yazdı. 2014 yılında Serdar D. ile tanışıp sevgili olduklarını söyleyen Kübra Yılmaz, ayrılmalarına rağmen Serdar D.'nin peşini bırakmadığını hatta ölüm ile tehdit ettiğini iddia etti.
Kübra Yılmaz, 15 Mart'ta Jandarma Karakolu'na yaptığı şikayetin dilekçesini blog'unda paylaşarak, yetkililerin eski erkek arkadaşı hakkında hiçbir işlem yapmadığını iddia etti.

"Beni dışarıda darp ediyor, hakaretler ve tehditler ediyor, evime zorla giriyor, beni rehin alıyor evimde, taciz ediyor, telefonumu ve paramı çalıyor, kapıyı açmadığım için, kapımın önüne işeyip gidiyor. Artık tahammül edemiyorum hiçbir şeye." diye yazan Kübra Yılmaz, yaşananların ardından jandarma karakoluna gidip şikayetçi olduğunu fakat görevlilerin kendisine yardım etmediğini iddia etti.
 
"Serdar D. denetim serbestlikte olduğu için ve haftanın birkaç günü karakola gidip imza attığı için, oradaki komutanları tanıdığı için, ona kimse bir şey demiyor." diyen Kübra Yılmaz, "Adliyeye bile korkudan gidemiyorum şimdi evimden çıkıp, çünkü sürekli dışarıda beni bekliyor." dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 09:36

YORUM EKLE