Hiçbir Şeyden Mutlu Olmazken Ne yapmalı ?

Bizi mutlu eden hiçbir şey olmadığında, sakinliğimizi kaybetmemeliyiz. Bu durumda ileriye doğru azar azar ilerlemek ve bizi iyi hissettiren küçük değişiklikler yapmak, bunlar minimal bile olsa, etkili olacaktır.

Hiçbir Şeyden Mutlu Olmazken Ne yapmalı ?

Hiçbir şeyin bizi mutlu etmediği zamanlar vardır. Dünya parlaklığını kaybeder, şarkılar melodilerini kaybeder ve artık bizi çevreleyenlerin sevincinden etkilenmeyiz.

Bu kritik anlarda ilerlemek, her gün uyanmak için yeterli bir neden bulamazsak, kolay değildir. Bununla birlikte, bir neden görmek de kolaydır: neden, kendinizsiniz.

Duygusal ihtiyaçlarımıza iyi bakmazsak ve başkalarının bizi çevreleyip tuzağa düşürmesine izin verirsek, enerjimizi alıp hayatımızı kontrol altına almalarına izin verirsek, dünyamız tepetaklak olur.

“Zaman tüm yaraları iyileştirir” sözüyle bizi neşelendirmeye çalışabilirler, ancak kendi kişisel evrenimizde olup bitenlerin dizginlerini ele almazsak, biraz teşvik ve omuz sıvazlama hiçbir işe yaramaz.

Esasen hiçbir şeyin bizi mutlu etmediği birçok zaman vardır. Fakat kötü bir anın, kötü bir yaşama dönüşmesine izin veremeyiz.

Bu durumda ne yapılabileceğini şimdi size söyleyeceğiz.

Hiç bir şey bizi mutlu etmezken başa çıkmak için stratejiler

Hiçbir şey sizi mutlu etmiyorsa ve üç aydan uzun süredir uykusuzluk, iştahsızlık ve eskiden ilgi duyduğunuz her şeye karşı duyarsızlık çekiyorsanız ve bu süre boyunca kötü bir ruh hali içindeyseniz, doktorunuzla konuşmanızı öneririz.

Ayrıca şunu okuyun: Benim Vicdanım Başkalarının Fikrinden Daha Ağır Basar

Depresyondan muzdarip olabilirsiniz ve bir profesyonelden teşhis almanız ve ihtiyaçlarınıza uygun bir rehberlik izlemeniz gerekebilir.

Daha derin bir psikolojik problem olup olmadığını anladıktan sonra, aşağıdaki boyutlar üzerine düşünmek ve bunları her gün uygulamaya çalışmak önemlidir.

Ritmine saygı duy: Dünya artık yavaşladı

Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, bunu saklamamalı, iyiymiş gibi davranmamalısınız. Hüzün ve keder içindeysek, maske takmak ve yalandan gülümsemek ne işe yarar ki?

Hislerinizi saklamayın, yalanlar uydurmayın. Bu sadece acılarınızı daha da yoğunlaştıracaktır.

Bu kırılgan anı yaşama hakkına sahipsiniz. İster inanın ister inanmayın, olumsuz hareketlerin bir amacı var; bu, çevremize daha iyi adapte olabilmek için değiştirmek zorunda olduğumuz bir şeyler olduğunu gösterir.
Vücudunuzun ve zihninizin şimdi ihtiyaç duyduğu bu daha yavaş ritme saygı gösterin. Kendinizi gözlemek, kendinize sorular sormak ve içinizde neler olup bittiğini keşfetmek için zamana ihtiyacınız var.

Ayrıca okumanızı öneriyoruz: Kendinizi Sevin ve İstediğiniz Gibi Sevileceksiniz

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 11:41

YORUM EKLE