Eşi Ve Çocuklarını Rehin Almıştı! 28 Saat Sonra...

Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye ilçesinde eşi ve çocuklarını otomobilde silahla rehin alan firari hükümlü, özel harekat ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Eşi Ve Çocuklarını Rehin Almıştı! 28 Saat Sonra...

Güvenlik önlemlerinin alındığı Direkli Mahallesi'ndeki olay yerinde O. B.'nin 28 saat rehin tuttuğu 2 çocuğunu bırakması için ikna edilmesinin ardından polis ekipleri, şüphelinin yorgunluğundan faydalanarak operasyon düzenledi.

Yakalanan şüpheli O.B.ile rehin tuttuğu eşi G., ambulansla hastaneye götürüldü.

Polis ekipleri, otomobildeki av tüfeği ve çok sayıda mermiyi de aldı.

Şüpheli O.B. Direkli Mahallesi'nde dün gece saatlerinde polisin kimlik kontrolü sırasında eşi ve çocuklarını silahla rehin almış, bir süre sonra yaşları küçük çocukları İ. ve N.'ı kardeşine teslim etmişti. Yaklaşık 28 saattin ardından şüpheli, çocukları E. ve G.'i de serbest bırakmıştı.

Şüphelinin işlediği cinayet nedeniyle kaldığı ve 6 ay önce izinli çıktığı cezaevine dönmemesi üzerine arandığı belirtilmişti. Tahliyesine 2 yıl kalan şüphelinin daha önce adliye binasında eşini rehin aldığı iddia edilmişti.

POLİSİN MEYVE SUYU TAKTİĞİ İLE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Cezaevi firarisi O.B.'ye polis ekipleri, içmesi için meyve suyu verdi. İçerisine uyku ilacı konan meyve suyunu içen O. B. ve rehin aldığı eşi G. B., bir süre sonra kendisinden geçti.

Polis ekipleri, 28 saatlik eylemin ardından, saat 01.15 sıralarında O. B. ve eşini araçtan çıkarıp hazır bekletilen zırhlı polis aracıyla hastaneye götürdü.

6 AYDIR FİRARİYDİ

Eşi ve çocuklarını 17 saattir rehin tutan O.B.'nin Hilvan Açık Ceza İnfaz Kurumundan izinli olarak çıktıktan sonra geri dönmediği ve 6 aydır firari olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 16:58

YORUM EKLE