Duyan yok artık diyor!

Denizli'de yaşayan 38 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları'nın ve kızı Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları'nın isminin uzunluğunu görenler hayrete düşüyor.

Duyan yok artık diyor!

Denizli'de yaşayan 38 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları'nın ve kızı Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları'nın isminin uzunluğunu görenler hayrete düşüyor.

Denizli'de yaşayan ve Türkiye'de en uzun isme sahip 38 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları, 10 yaşındaki kızına da 43 harften oluşan Türkiye'nin en uzun ismini koydu.

İSMİ 43 HARFTEN OLUŞUYOR

İsmi 43 harften oluşan baba Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları ve kızı Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları'nın isimlerini duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

İsimleri duyanlar ilk etapta inanmasa da, nüfus cüzdanına bakınca gerçeği öğreniyor. Kendisinin hala bankalarda ve resmi işlemlerde sıkıntı çektiğini aktaran Nebioğulları, kızının da en çok okulda sıkıntı yaşadığını söyledi.

İSMİM MEMLEKET MESELESİ OLMUŞ"


Denizli'nin Çameli ilçesi Kolak köyünden Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları, "1977 yılındaki seçimlerde ben 40 günlük iken seçim olmuş. Babam muhtarlık seçimlerine girmiş ve kazanmış. Babamın arkadaşları tarafından muhtarlığı döneminde ismim konuluyor.

İsmim memleket meselesiymiş gibi masaya yatırıyorlar, birkaç arkadaşı isim öneriyor, anlaşamayınca hepsini beraber koyuyor ve toplamda beş tane ismim oluyor. Böyle süregeliyor. Babamın ismi de İskender Zülkarneny'dir"
dedi.

UNUTULMAYAN TEK İSİM BENİM"

Arkadaşları arasında kendisinin isminin unutulmadığını belirten Haşim Nebioğulları, "İlk ortaokul sıralarında arkadaşlarımla tanışırken orada herkes isimlerini söylerken, birisi Ahmet, birisi Veli, birisi Mehmet diyor, ben hepsini sayınca, önce inanmadılar sonra 'olmaz sen bizimle dalga geçiyorsun' dediler. Ama nüfus cüzdanında yazıldığını görünce inandılar.

Lisede arkadaşlarım ismimi kullanırken kolayını buldular ve kısaca 'HBB' derlerdi. Kısaltırlardı, kimisi Haşim derdi, kimisi Ahmet derdi, kimisi Bahadır derdi ama okulda arkadaşlarım genelde Bahadır olarak tanırdı.

Ama ismimin hepsini ezberlemişler. Ezberleyen var, hatta her yıl 1996 mezunları olarak yaptığımız lise mezunları yemek toplantımızda ülkenin çeşitli illerinden gelen arkadaşlar arasında ismi hiç unutulmayan ben varım. Herkes birbirini unutmuş ama tek unutulmayan ben varım, akıllarda yer etmiş benim ismim"
diye konuştu.


YORUM EKLE