Daha önce duymadınız!

Bursa'da aracını satmak isteyen adamı dolandırarak kaçan kişilerin, aynı aracı 4 kişiye sattığı ortaya çıktı.

Daha önce duymadınız!

Bursa'da, noter satışıyla aldıkları otomobilin parasını ödemeden kaçan 2 şüphelinin, bunu 4 kişiye sattığı öne sürüldü.

Zanlılar, İzmir'de polis tarafından yakalandı. İddiaya göre, R.U. (40) ve A.M. (38), Bursa'da yaşayan M.C'nin (35), otomobilini bir internet sitesi aracılığıyla 46 bin liraya satışa çıkardığını gördü. M.C. ile iletişime geçen bu kişiler, otomobili almak amacıyla İstanbul'dan Bursa'ya geldi. Kendilerine zengin iş adamı görünümü veren şüpheliler, M.C'yi, kiraladıkları lüks ofise davet etti. Onunla fiyatta anlaşan R.U. ve A.M, daha sonra satış işlemleri için beraber bir notere gitti.

ŞÜPHELENDİ DOLANDIRILDIĞINI FARK ETTİ

Noter satışıyla aracı alan R.U, M.C'ye parayı Elektronik Fon Transferi (EFT) ile göndereceklerini ancak öğle arası olduğu için bu işlemi yaptıramayacaklarını, ödemeyi birkaç saat sonra gerçekleştirebileceklerini söyledi. Aracı aldıktan sonra bakım için servise götürmesi gerektiğini ifade eden R.U, A.M'yi M.C'nin yanında bırakarak uzaklaştı.

A.M, EFT için zaman geçirmek üzere bir alışveriş merkezinde beklerken tuvalete gitme bahanesiyle M.C'nin yanından ayrıldı. Bir süre bekleyen M.C, zanlının gelmemesinden şüphelenerek dolandırıldığını fark edip polise başvurdu. Polis ekiplerince yapılan incelemede, R.U. ve A.M'nin İzmir'de kiralık araçla trafikte seyir halinde olduğu tespit edildi.

ARABAYI 4 KİŞİYE SATTILAR

Zanlılar, polis ekiplerince İzmir'de bu araç durdurularak gözaltına aldı. Sahte kimlik belgesi kullandığı ve parasını ödemeden aldıkları otomobili 4 kişiye sattığı belirlenen R.U. ve A.M, Bursa'ya getirilerek emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 10:33

YORUM EKLE