Çeyrek altın çok pahalı diyenlere iyi haber!

Altın, Trump`ın devir teslim töreninde yaptığı konuşma sonrası artan güvenli liman alımlarından destek buldu.

Çeyrek altın çok pahalı diyenlere iyi haber!

Altın fiyatları, Donald Trump'ın başkanlığının başlangıcının, küresel ticaretten geleneksel müttefiklere, ABD politikasına ilişkin her şeyi baş aşağı çevirmeyi vaat eden bir dönemi başlatması ile birlikte Kasım ayından bu yana en yüksek seviyesine tırmandı.

Altının onsu yüzde 0.8 yükselişle ons başına 1,219.55 dolara kadar çıktıktan sonra 1,217.10 dolara geldi. Metal, bu yıl, ikisi hariç her gün yükseldi.

Trump, Cuma günü başkanığı devralırken yaptığı konuşmada, zayıf sınırlar, dengesiz ittifaklar ve kötü ticaret anlaşmaları ile bozulmuş bir ülke imajından bahsetti ve bu değerlendirmeler, kendisinin dış politikada "Önce Amerika" görüşünü daha da kuvvetlendirdi Beyaz Saray'ın internet sitesinde, yönetimin Trans Pasifik Ortaklığı'ndan çekileceği ve Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nı yeniden müzakere edeceği kaydedildi. Trump'ın kurmaylarından Reince Priebus, "Fox News Sunday"e yaptığı değerlendirmede, Trump'ın dış ticaret konusunda Pazartesi günü harekete geçebileceğini söyledi.

Tokyo'da Sumitomo Corp. Global Research Co. CEO ve başkanı Bob Takai, "Piyasa şimdi yeni yönetimden ne çıkacağı konusunda endişe duyuyor," dedi ve "Bu son drece öngörülemez ortamda, yatırımcılar altın almak istiyor.

ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi Pazartesi günü yüzde 0.5 düştü. Endeks bu yıl yüzde 1.6 geriledi. Altın destekli exchange traded fonlarındaki (ETF) altın varlıkları Cuma günü 0.9 ton yükseldi ve yükselişini dokuzuncu güne taşıdı.

Spot gümüş yüzde 0.5 yükselerek ons başına 17.18 dolara tırmandı. Palladyum yüzde 0.3 yükselirken, platin yüzde 0.2 değer kazandı.

Bugün çeyrek altın ve döviz fiyatları ne kadar oldu?

Altın fiyatları, çeyrek altın fiyatları ve dolar ne kadar oldu? 23 Ocak 2017 Pazartesi Kapalıçarşı çeyrek altın fiyatlarında son durum ne?

Çeyrek altın fiyatları ve dolar yükselmeye devam ediyor..

23 Ocak 2017 Pazartesi günü 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ve döviz fiyatları değişti.

Altın fiyatları Kapalı Çarşı da yani serbest piyasa da 23 Ocak 2017 Pazartesi günü 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı değişti. Kapalıçarşı çeyrek altın fiyatlarında son durum ne? 23 Ocak 2017 Pazartesi serbest piyasa da çeyrek altın fiyatları ve dolar yükselmeye devam ediyor...

Faiz indirimi şokunu hızlı düşüşle karşılayan çeyrek altın fiyatları itibaren artmaya devam ediyor. 23 Ocak 2017 Pazartesi peki çeyrek altın fiyatları ve dolar fiyatları ne oldu? Merkez Bankası'nın faiz koridorunun üst bandını indirmesinden dolayı altın fiyatları ve döviz kurları hızlı bir düşüşe geçmişti. Piyasa beklentileri doğrultusunda faiz koridorunun bu kadar çok yükselmesiyle borsa ise yükselirken,döviz kuru ve altın fiyatları düşmüştü. Fakat bir süre sonra altın ve döviz fiyatları artmaya başladı.

23 Ocak 2017 Pazartesi Kapalı Çarşı'da bugün döviz fiyatları ne kadar?

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 09:43

YORUM EKLE