Bugün okullar tatil mi? Eğitime kar engeli

Bugün okullar tatil mi sorusu öğrenciler tarafından oldukça merak ediliyor. Dün gece etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar tatil edildi. İşte kar tatili ilan edilen iller...

Bugün okullar tatil mi? Eğitime kar engeli

Bugün bazı illerde okullar tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilde eğitim- öğretime 1 gün ara verildi. İşte okulların tatil edildiği iller..

SİNOP

Boyabat geneli ile Saraydüzü ve  Durağan ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime ara verildi. Sinop'ta bir ilçe geneli ve 2 ilçede taşımalı eğitim  kapsamındaki okullarda, kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar  yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar göz önünde  bulundurularak Boyabat ilçesindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Saraydüzü ve Durağan ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki  okullarda bugün eğitim öğretim yapılmaması kararlaştırıldı. Yetkililer, bölgede kar yağışının aralıklarla devam ettiğini bildirdi.

DÜZCE 

Düzce'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Yığılca ile  Kaynaşlı ilçelerindeki eğitim öğretim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği  bildirildi. 

İlçe kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde  etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı  belirtildi.

Yapılan değerlendirmelerde, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı  veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerindeki tüm  okullarda eğitim öğretime bugün ara verileceği kaydedildi.

ÇORUM

Çorum'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime  bugün ara verildiği bildirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren  kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar yüzünden  mağduriyet yaşanmaması için Osmancık, Sungurlu ve Kargı ilçelerinde eğitime ara  verilmesi kararlaştırıldı.

Yapılan değerlendirme kapsamında Osmancık ilçesinde tüm okullarda,  Sungurlu ilçesindeki tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler  için, Kargı ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün  eğitime ara verildiği öğrenildi.

KASTAMONU

Kastamonu kent merkezinde, yoğun kar yağışı  nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, yaptığı açıklamada, kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullarda, olumsuz hava  koşulları nedeni ile eğitim öğretime 21 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.  

KARABÜK

KARABÜK'te kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi. 

Karabuk Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde okulların çarşamba günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada hamile ve engelli kamu görevlilerinin de izinli sayılacağı bildirdi. 

BARTIN

Bartın’da kar nedeniyle eğitime bugün ara verildiği  bildirildi. 

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar, soğuk ve  buzlanmadan dolayı 21 Aralık Çarşamba il genelindeki tüm okullarda eğitime ara  verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, il genelinde hamile ve engelli tüm kamu  çalışanlarının da bugün idari izinli sayıldığı ifade edildi.

GAZİANTEP

Gaziantep'te etkili kar nedeniyle il genelinde  eğitime bir gün ara verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete,yaptığı açıklamada,  kentte etkili olan kar yapışı nedeniyle bazı kararlar alındığını söyledi.

Kent genelinde eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Mete, hava  durumuna göre bu sürenin uzayabileceğini kaydetti.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür de üniversite öğrencilerine  bugün izin verildiğini açıkladı.

KİLİS

Kilis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara  verildi. 

Vali İsmail Çataklı, sosyal paylaşım sitesi hesabında yaptığı  açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini bildirdi.

Çataklı açıklamasında, gece başlayan kar yağışı dolayısıyla ilkokul,  ortaokul ve liseler ile özel okullarda eğitime bugün ara verildiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 11:29

YORUM EKLE