Bu olay Türkiye'de yaşandı!

Giresun'da yaylalarda yaşayan vatandaşlar elektrik kesintisi nedeniyle 15 Temmuz darbe girişimini 10 gün sonra öğrendiler.

Bu olay Türkiye'de yaşandı!

Giresun'un Bulancak İlçesi'ne bağlı yaylalarda yaşayan vatandaşlar, yıllardan beri çektikleri elektrik sıkıntısını gidermek için topladıkları imza ile Giresun Valiliği'ne başvurdu.

EZAN SESİ BİLE DUYULMUYOR

İmza kampanyasının öncülüğünü yapan Emine Akçal, "Karadeniz'deki yaylaların çoğunda elektrik var.

Ama bizim yaylalarımızda yıllardan beri elektrik yok. Böyle olunca da ne radyo dinlenebiliyor ne televizyon izlenebiliyor, ne de ezan sesi duyabiliyoruz.

15 Temmuz'da yaşanan darbeyi bile 10 gün sonra bir çobandan öğrenebildik. Bu çağda kara lamba ile sorunumuzu gideriyoruz"
diye konuştu.


ELEKTRİK YOK

Köylüler, Aydındere Beldesi ve buraya bağlı yaylalarda telefonların çekmediğini, camilerde ezan okunmadığını, okunsa bile duyulmadığını belirterek, Hacı Çayır Obası ve bu mevkide bulunan Yörük Yaylası, Semen Yaylası, Asar Yaylası, İn Boynu, Orta Oba, Taş Obası, Demirci Obası, Bozataşı Ovası, Çamur Oba, Sulak Oba, Eski Oba, Pezük Obası, Karagöl Obası, Çakmaklık Obası, Dikmen Obası ve birçok mevkide elektriğin bulunmadığını söyledi.

KENDİ ÇABALARIMIZLA DİREK DİKTİK

Dilekçenin son bölümünde, yayla turizminin gelişmesi ve dünyadan haberdar olma adına elektrik verilmesi gerektiği ifade edilerek, "Bizler bu obaların birçoğuna kendi çabalarımızla direk diktik.

Elektrik alarak teknolojik imkanlardan faydalanmak istiyoruz. Ülkemizde olan darbe girişimini ve Cumhurbaşkanı'mızın çağrısını 10 gün sonra duyduk"
denildi.


YORUM EKLE