Bu illerde okullar tatil edildi!

Kar tatili haberleri peş peşe geliyor. Ankara, Konya, Antalya, Hatay ve Isparta valilikleri yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir günlüğüne ara verildiğini duyurdu.

Bu illerde okullar tatil edildi!

Ankara, Konya, Antalya, Hatay ve Isparta'da yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi.
Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler başta olmak üzere Beyşehir, Seydişehir, Ilgın, Bozkır, Derebucak, Karapınar, Kulu, Kadınhanı, Altınekin, Hüyük, Sarayönü ve Akşehir'de okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi.

HATAY'DA KAR TATİLİ

Hatay'ın Altınözü, Yayladağı, Arsuz, Belen, İskenderun ve Payas ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Hava şartları nedeniyle Kırıkhan ilçesinde de Delibekirli İlkokul ve Ortaokulu ile bu okullara Yılanlı, Karakaya ve Dere mahallelerinden taşımalı olarak gelen öğrencilere, Kurtlusoğuksu Ortaokuluna Banu Kaldırma mevkisinden taşımalı olarak gelenlere, Karataş İlkokuluna Kurtlusarımazı ve Fenk mahallerinden taşımalı olarak gelenlere okullar bugün tatil edildi.

ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİNDE TATİL KARARI

Antalya'nın Alanya ilçesinde, merkeze 20 kilometre mesafedeki Mahmutseydi Mahallesi'nde Hamdullah Emin Paşa İlkokulu ve Ortaokulu'nda eğitim gören 80 öğrenci, kar ve tipi nedeniyle okulda mahsur kaldı.

Öğrenciler uzun uğraşlara rağmen servis araçlarıyla okuldan çıkamayınca, durum yetkililere bildirildi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yaptığı açıklamada, kötü hava koşulları nedeniyle zor durumda olan vatandaşlara yardım etmek için belediye ekiplerinin gece gündüz demeden çalıştığını söyledi.


Kırsal mahallelerdeki bazı okulların tatil edildiğini aktaran Yücel, şunları kaydetti:

"Belediye ekiplerimiz, önceden planladığımız gibi acil eylem durumundalar. Şu an kırsal bölgedeki ekiplerimiz Mahmutseydi, Türbelinas, Güzelbağ Mahallesi ve çevresi, doğuda Üzümlü, Bıçakçı, Gümüşkavak, Alacami mahallelerimizin yanı sıra yine aynı şekilde Demirtaş Mahallesi'nin kuzeyinde kalan mahalleler ile yayla yollarında, ana arterlerde dünden beri çalışmalarını sürdürüyor. Acil durum ekiplerimiz vatandaşlarımıza ulaşabilmek, onların sıkıntılarına çözüm bulmak için bu olumsuz hava şartlarında yoğun çaba harcıyor."

AKSARAY'DA 23 ARALIK OKULLAR TATİL

Aksaray'da, kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal,sabah etkili olan kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle kent genelinde eğitime 23 Aralık Cuma ara verildiğini belirtti.

ANKARA'DA VALİLİKTEN KAR TATİLİ AÇIKLAMASI

ANKARA'da Polatlı ve Haymana ilçelerinde  etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın yani 23 aralık cuma günü ara verildiği açıklandı.

Ankara Valisi Ercan Topaca'nın Twitter'dan yaptığı açıklamaya göre  Polatlı ve Haymana ilçelerindeki olumsuz hava şartlarından dolayı okullar, 23/12/2016 tarihinde bir gün süreyle tatil edildi.

ISPARTA'DA İKİ İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Isparta'nın Yenişarbademli ve Şarkikaraağaç ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, kar, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle Yenişarbademli ve Şarkikaraağaç ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 23 Aralık Cuma ara verildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 13:12

YORUM EKLE