Bu illerde hayat durdu..

Türkiye, beyaz esaret yaşıyor. Sivas, Erzincan, Kayseri, Afyon, Karaman, Aksaray, Tunceli, Yozgat, Bayburt, Tokat, Konya, Antalya ve Erzurum'da yollar kapandı. İşte Türkiye'nin beyaz esareti;

Yaşam 08.01.2015, 10:47 08.01.2015, 10:49
2
Bu illerde hayat durdu..
Türkiye beyaz esareti yaşıyor! Yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Aksaray- Adana karayolu, tipi nedeniyle ulaşıma kapanırken Bolu Tüneli'nde de çığ düşmesi nedeniyle uzun süre ulaşım sağlanamadı. Bu arada Karaman'da yolların kapalı olması nedeniyle terminalde mahsur kalan yolcular, geceyi geçirmeleri için öğrenci yurtlarına yerleştirildi.
Yoğun kar yağışı bir çok şehirde hayatı felç etti.  Siirt-Şırnak karayolu, kar ve tipi nedeniyle tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.
 
Karayolları 94. Şube Şefi Sabahattin Direk, Breni mevkisinde etkili olan kar ve tipi dolayısıyla vatandaşların yolda mahsur kalmasının önlenmesi amacıyla Siirt-Şırnak karayolunun tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldığını söyledi. 
hava-durumu-raporu-ankara-istanbul-antalya.png
 
Siirt'ten Şırnak'a gitmek isteyen sürücülerin Eruh ilçesinden itibaren geçişine izin verilmediğini ifade eden Direk, şöyle dedi:
 
"Meteorolojiden yapılan uyarılar doğrultusunda Breni mevkisinde yoğun kar ve tipinin etkisini sürdürmesi beklendiğinden vatandaşlarımızın can güvenliği için akşam saatlerinden itibaren karayolu ulaşıma kapatıldı. Sabah saatlerinden itibaren yürütülecek çalışmalar neticesinde karayolu ulaşıma yeniden açılacaktır."

SİVAS- KAYSERİ KARAYOLU KAPANDI
Sivas-Kayseri karayolu, tipi nedeniyle tedbiren ulaşıma kapatıldı. Polis ve sağlık ekipleri, zincirleme trafik kazası olan bölgeye tipi nedeniyle gidemedi.

Bu arada Sivas- Malatya karayolunda da yoğun tipi nedeniyle aksamalar hala sürüyor. 

Sivas- Kayseri karayolu akşam saatlerinde ulaşıma kapandı. Sürücüler saatlerce tipi nedeniyle karayolunda mahsur kaldı. Bölgedeki kurtarma çalışmaları sürüyor...

AKSARAY- NEVŞEHİR KARAYOLU KAPANDI
 
Bu arada yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Aksaray- Nevşehir karayolu akşam saatlerinde ulaşıma kapandı. Yoğun bir çalışma sonrası ulaşım güçlükle sağlanırken,  büyük araçlar, belli noktalarda bekletilerek geçişlerine izin verilmiyor.  
 
Karayolları ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Trafik ekipleri, araç sürücülerini yol durumu hakkında bilgilendiriyor.

hava-durumu-istanbul-ankara-izmir.jpgYOLCULAR ÖĞRENCİ YURTLARINA YERLEŞTİRİLDİ
 
Karaman Valiliği tarafından yoğun kar yağışı ve tipi sonrası kriz masası oluşturuldu. İtfaiye, Karayolları, emniyet, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, ihbarları değerlendirirken, terminalde bekleyen 100 yolcunun yemek ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılandı. Yolcular daha sonra Valilik görevlileri tarafından kentteki öğrenci yurtlarına yerleştirildiler.
 
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kenti komşu il ve ilçelere bağlayan karayollarının kar nedeniyle kapalı olduğunu söyledi.
 
Gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:
 
"Kriz masası gelen her ihbarı titizlikle değerlendiriyor. Kent merkezinde belediye ekiplerimiz yoğun şekilde çalışıyor. Yollar kapalı olduğu için kentte kalmak zorunda olan yolcular var. Terminalde zabıta ekiplerimiz, müracaat eden herkese yardımcı olmaya çalışıyor. Bekletilen otobüslerdeki 100 yolcu, yemek ihtiyacı karşılandıktan sonra yurtlara yerleştirildi. Belediyemize ait barınma evinde kalanlar var. Şartlar düzelip yollar açılıncaya kadar ihtiyacı olan herkes misafirimiz."
 
Karaman-Konya, Karaman-Ereğli ve Karaman-Mut yolu, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle öğleden sonra ulaşıma kapanmıştı. Kapalı tüm yollarda Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

BOLU DAĞI'NDA ULAŞIM DURDU 
 
Bu arada tipi ve kayan araçlar nedeniyle Tem Otoyolunun Bolu Dağı kesimi Ankara yönü ulaşıma kapandı. Bolu Dağı'nda sabah saatlerinde etkili olan tipi ve kar yağışı nedeniyle Tem Otoyolu ve D-100 karayolunda sürücüler zor anlar yaşadı. Kayan araçlar nedeniyle yol zaman zaman ulaşıma kapandı. Tem Otoyolunun Bolu Dağı kesimi viyadükleri üzerinde kayan tır ve kamyonlar nedeniyle yol saatlerce ulaşıma kapandı. Türk Kızılay'ı ekipleri tarafından yolda kalanlara sıcak çorba ikram edildi.
 
Ulaşıma kapanan yol, Karayolları ekiplerince kayan araçların kaldırılmasıyla açıldı. Ekipler, kilometrelerce uzunlukta konvoy oluşturan araçların yollarına devam edebilmesi için yoğun şekilde çalışıyor. 

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, yaptığı açıklamada, Bolu ve Düzce ekiplerinin karla mücadele konusunda koordineli şekilde çalıştığını, Tem Otoyolu'nda kayan tır ve kamyonlar nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığını, ekiplerin yoğun bir çalışması sonucunda yolu ulaşıma açtığını belirtti. Zahteroğulları, Bolu güzergahındaki yolların ulaşıma açık olduğunu ifade etti.
 
AKSARAY- ADANA KARAYOLU
 
Aksaray-Adana karayolunun Taşpınar beldesinde tipi nedeniyle yolda yer yer biriken kar, sürücülere sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Adana yönüne gidecek araçların geçişine izin verilmiyor. Trafik ekipleri, sürücüleri şehir merkezi ve beldeye yönlendiriyor.
 
Ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
 
Öte yandan, ulaşıma kapanan Aksaray-Konya ve Aksaray-Nevşehir karayollarının açılması için çalışmalar sürdürülüyor.

BİLECİK- KÜTAHYA KARAYOLU 
 
Kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Bilecik-Kütahya karayolu, ulaşıma açıldı. Etkili kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan Bilecik-Kütahya karayolu, ekiplerin çalışmasının ardından açıldı. Karayolunda büyük araçlar, belli noktalarda bekletilerek geçişlerine izin verilmiyor.  
 
Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda, Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Trafik ekipleri de yol durumu hakkında sürücüleri bilgilendiriyor.
 
Uşak Valisi Seddar Yavuz, il genelinde kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 114 köy yolunun tamamının ulaşıma açıldığını bildirdi.
 
Vali Yavuz, yaptığı açıklamada, önceki gün il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan tüm köy yollarının yeniden ulaşıma açıldığını belirtti.
 
İl Özel İdaresi'ne bağlı 15 ekibin karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü kaydeden Vali Seddar Yavuz, "Kapanan 114 köy yolunu yaklaşık bir gün içerisinde yeniden ulaşıma açtık. Ancak rüzgarın etkisiyle kar savrulması nedeniyle küçük aksaklıklar yaşanıyor. Ekiplerimiz bunlara anında müdahale ediyor. Şu anda kapalı köy yolumuz bulunmamaktadır. Sürücülerimizin buzlanmaya karşı dikkatli olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

PALETLİ AMBULANSLAR DEVREDE 
 
Gümüşhane'de kar yağışı dolayısıyla yolu kapanan Torul ve Kürtün ilçelerindeki iki hastaya sağlık ekipleri paletli ambulansla ulaştı.
 
Gümüşhane Sağlık Müdürü Emre Boşnak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Torul ilçesine bağlı Herek köyünde 2 gün önce tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen kalp hastası Tekin Kurt'un (70), yeniden rahatsızlanması üzerine paletli ambulansla köyünden alınarak hastaneye kaldırıldığını belirtti.
 
Paletli ambulansın Herek köyüne özel idare ekipleriyle gönderildiğini anlatan Boşnak, "Köye Demirkapı zirvesinden ulaşıldı. Kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulması nedeniyle ekibimiz ulaşımda güç anlar yaşadı. Güçlüklere rağmen kısa sürede Kurt, Torul Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı" dedi.
 
Boşnak, Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyünde de akciğer hastası Hasan Aksoy'un (49) gönderilen paletli ambulansla Kürtün Devlet Hastanesine kaldırıldığını ifade etti.
 
Kelkit ilçesine 46 kilometre uzaklıktaki Güzyurdu köyüne hasta almaya giden 112 Acil Servis ambulansının kara saplandığını belirten Boşnak, ambulansın özel idare ekiplerinin çalışmaları sonucunda kısa sürede kurtarıldığını kaydetti.
 
Öte yandan, kar dolayısıyla kapalı olan Gümüşhane-Tirebolu karayolunun Günyüzü köyü mevkisinde tek yönlü ulaşıma açıldığı bildirildi.

BU YOLLARA DİKKAT
 
- Sivas, Erzincan, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde il genelinde, Yozgat il merkeziyle Sorgun, Aydıncık, Saraykent, Çayıralan, Boğazlıyan, Akdağmadeni ve Çekerek ilçelerinde, Tunceli'nin Ovacık ve Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde, Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullarla Hacılar beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar mahallelerindeki okullarda eğitime yarın ara verildi. 
 
- Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve cuma günü ara verildi.
 
- Tokat-Sivas, Sivas-Erzincan karayolunun İmranlı-Refahiye bölümünde ulaşım sağlanamıyor. Yetkililer, Sivas ve Erzincan güzergahında yolculuk yapan sürücülere, Kızıldağ Geçidi'nin ulaşıma kapalı olduğu saatlerde Sivas-Zara-Suşehri yolunu kullanmalarını öneriyor.
 
- Sivas-Kayseri karayolu Beştepeler mevkisi, Şarkışla-Pınarbaşı ve Şarkışla-Yıldızeli yolları tedbir amaçlı çift yönlü ulaşıma kapatıldı. 
 
- Yoğun kar ve tipi nedeniyle Konya'yı Ankara, Antalya, Afyonkarahisar, Isparta ve Aksaray'a bağlayan yollar kapandı. Konya, Bolu, Karaman ve Aksaray'da eğitime yarın ara verildi. 
 
- Karaman-Konya, Karaman-Ereğli ve Karaman-Mut yolu da ulaşıma kapandı.  
 
- Kar nedeniyle kapalı olan Göksun-Kayseri ve Göksun-Kahramanmaraş karayolu ulaşıma açıldı.
 
- Sivas'ta 921, Erzincan'da 418, Tunceli'de 251, Tokat'ta 233, Kırıkkale'de 113, Malatya'da 136, Elazığ'da 110, Kırşehir'de 77, Yozgat'ta 65, Adıyaman'da 51, Zonguldak'ta 147, Karabük'te 106,  Bartın'da 51, Çankırı'da 181, Kastamonu'da 839, Bursa'da 332 ve Düzce'de 190,  Erzurum'da 816, Van'da 302, Kars'ta 33, Giresun 309, Bitlis'te 232, Gümüşhane'de 281, Amasya'da 31, Bayburt'ta 70, Sinop'ta 331, Muş'ta 213, Ardahan'da 54, Ağrı'da 201, Hakkari'de 112 köy ile 309 mezranın yolu ulaşıma kapandı.
 
- TEM otoyolunun Düzce kesiminde ve D-655 Batı Karadeniz bağlantı yolunda da ulaşım güçlükle sağlanıyor. 
 
- Denizli'nin Antalya ve Muğla'ya bağlandığı yol güzergahının Cankurtaran mevkisinde, Denizli-Afyonkarahisar karayolu da Çardak ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapandı. Yağış ve buzlanma nedeniyle Denizli'den Antalya istikametine seyreden araçlar Bağbaşı, Antalya yönünden seyreden araçlar ise Serinhisar ilçesinde bekletiliyor. 
 
- Kar nedeniyle kapalı olan Afyonkarahisar-Ankara karayolu yapılan çalışmalar sonucu yeniden ulaşıma açıldı. 
 
- Afyonkarahisar-Kütahya, Afyonkarahisar-Antalya, Afyonkarahisar-İzmir ve Afyonkarahisar-Konya karayolları ise trafiğe kontrollü olarak açıldı.
 
- Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde eğitime 8-9 Ocak'ta ara verildi.
 
- Bitlis ve Tatvan'da eğitime 2, Van'ın Başkale ilçesi ve Muş'un Varto ilçesinde de okullar bir gün süreyle tatil edildi.
 
- Elazığ, Bingöl, Tunceli, Ardahan ve Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok yerleşim birimine elektrik verilemiyor.
 
- Hizan-Tatvan karayolu, Giresun-Şebinkarahisar-Sivas karayolu 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi, Gümüşhane-İkisu-Şiran karayolu Tarsun Dağı geçidi ile Gümüşhane-Yağmurdere-Araklı karayolu Kostan Dağı geçidi, Bayburt-Erzurum, Erzincan-Gümüşhane karayolu ile Kelkit-Erzincan arasındaki 2120 rakımlı Pöske Dağı geçidinde ulaşım sağlanamıyor.
 
- Gümüşhane-Trabzon karayolunun 2100 rakımlı Zigana Dağı geçidinin ulaşıma kapanmaması için karayolları ekiplerince çalışmalar sürdürülüyor.

 

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:10
Öğle 13:18
İkindi 16:37
Akşam 19:16
Yatsı 20:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Ankara Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25
izmir escort escort izmir izmir escort escort antalya porno izle türk porno