Bu çocuğun hastalığı şaşırtıyor!

Nepal'in Bangung kentinde dünyaya gelen bir çocuğun vücudu yavaş yavaş taşlaşmaya başladı.

Bu çocuğun hastalığı şaşırtıyor!

Doğduğundan sadece 15 gün sonra vücudundaki değişiklikleri farkeden anne Nar Kumari, oğlunun derisinin kararmaya ve sertleşmeye başladığını söylüyor.

İngiliz Daily Mail'de yer alan habere göre, 11 yaşındaki Ramesh Darji, "İktiyozis" adı verilen bir tür deri hastalığına yakalandı.

İYİLEŞMESİ İMKANSIZ

Yavaş yavaş tüm bedenini kaplayan hastalık öyle bir boyuta ulaştı ki, Ramesh şuanda yürüme ve konuşma kabiliyetini kaybetti. Ramesh'in ailesi, çocuklarını tedavi ettirebilmek için çok sayıda doktora başvurduğunu ancak tedavinin imkansız olduğunu ya da çok pahalıya mal olacağını söylediklerini aktardı.

NEPALLİ SANATÇI ÜSTLENDİ


Hastalık nedeniyle görünümü normal insanlara göre oldukça garipleşen Ramesh'in arkadaşları ondan korkup kaçtığı için, küçük çocuk psikolojik anlamda da çok rahatsız hissetmesinin ardından ailesi ve çevresi bu duruma bir çözüm bulmak için harekete geçti.

ÖZEL HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Ramesh'e ait bir görüntünün sosyal medyada yayılmasının ardından Nepalli bir sanatçı çocuğun tedavisini üstlenmek istediğini duyurdu. Nepalli sanatçı Sanjay Shrestha, bir gün gelirlerin tamamı Ramesh'in tedavisi için kullanılmak üzere bir konser düzenledi. 11 yaşındaki çocuk şimdi Nepal'de özel bir hastanede tedavi görüyor.

Doktorlar, Ramesh'in hayatını daha kolay hale getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ediyor.
11 yaşındaki Ramesh, şimdi Nepal'de özel bir hastanede tedavi oluyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 16:14

YORUM EKLE