Anlatacak O kadar Çok Şey Varken,Susmak Neden ?

Bazen içimizi öyle şeyler kemirir ki, konuşmak haykırmak isteriz ya, ama susarız, neden susarız bunu ele alalım istedim bu gece..

Anlatacak O kadar Çok Şey Varken,Susmak Neden ?

Her insanın ara ara yaşadığı şeylerdir aslında,içine attığı sustuğu haykırmadığı, Konuşacak anlatacak haykıracak belkide bağırıp çağıracak okadar çok şey varken içinde neden susar hiçbirşey söylemeyiz öylece susarız düşündünüzmü hiç ? ara ara olmaktan ziyade bu dönemlerde bana çok fazla olmaya başladı bu durum, Kimi zaman karşımdakini kırmak istemediğimdendir susup kalmak, anlatsam içimi döksem belki zarar vereceğimdir karşımdakine bana değerli olana, belki üzmek istemiyorum onu oyuzden susuyorum, acaba konuşacak sözüm olmadığınımı sanıyor ? benim için susuyor diye düşünüyormudur sizce bu sebepten sustuğunuz haykırmadığınız kişiler ? Açıkcası sanmıyorum bunu düşünüyor olacağını, çünkü bunu düşünse sizi o dereceye haykırma derecesine sokmazdı emin olun, hayatta değişiklikler şart, sizi bu hale sokanların düzelmesini yada düzelmesini beklememek gerekir sanırım. (Ama genede beklemeyi seçeceğiz buda ayrı bir gerçek)

Bazende susmak hiçbişey söylememenin sebebi, zaten söylesende hiçbirşey anlamayacak, bi kulaktan girip bi kulaktan çıkacak diye düşündüğümüzde susarız belkide, Ne olurdu bir kere anlamaya çalışsalar değilmi ? bir kerede kendilerini susanın yerine koysalar dünyanın sonumu gelirdi ? dimdik duran insan kimseden sözünü esirgemeyen insan neden konuşmak içini döküp anlatmak yerine susar kalır ? Bunu tekrar tekrar düşünüp analiz edip anlamaya çalışmak gerekiyor elbet, 1 - 2 satırda anlaşılacak birşey olmasa gerek..

Bir başka sebep ise gerçekten kırılmıştır, konuşmak istemiyordurki anlatacak okadar şeyi varken, verecek çok fazla cevabı varken susmayı tercih eder, Sanırım bu en kötüsüdür, çünkü nesen sustuğunu merak ettiğiniz kişiyi üzmüş kırmışsınızdır, bir bardağı kırdıkdan sonra o bardakdan su içmeyi deneyemesenizde, o bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçmeyeceksiniz elbette.

Özetleyecek olursak, konuşacak okadar çok şeyi varken susmanın sebepleri ;

*Sizi kırmamak için.
*Anlatsada anamayacağınızı bildiği için.
*Kırıldığı için.

Bunların dışında düşündüğünüz veya eklemek istediğiniz birşeyler var ise konu altına yorum olarak ekleyebilirsiniz, düşünceleriniz yorumlarınız önemlidir.

Kısaca kendimce birşeyleri özetlemeye çalıştım, tekrar tekrar okuyup anlamaya çalışmanız dileği ile, bir başka paylaşımda görüşmek üzre, sohbetiniz daim olsun..

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 10:08

YORUM EKLE