“Ağlayan Başbakan“ çiçeklerle karşılandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Başbakan Erdoğan'ın koltuğunu devrettiği 5. sınıf öğrencisi Kocakalay'ı, memleketi Mersin'de arkadaşları ve öğretmenleri coşkuyla karşıladı.

“Ağlayan Başbakan“ çiçeklerle karşılandı

Mersin Akdeniz İleri Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Nermin İrem Kocakalay'ı annesi Meltem Kocakalay, akrabaları, öğretmenleri ve arkadaşları, "Hoş geldin başbakan" sloganıyla karşıladı. Otobüsten indikten sonra kendisine çiçek sunan arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Kocakalay, bir süre annesi ve akrabalarıyla sohbet etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kocakalay, başbakanlık koltuğuna oturduğunda çok heyecanlandığını ve duygulandığını söyledi.

Başbakanlık koltuğuna oturmanın hedeflerini büyütmesini sağladığını ifade eden Kocakalay, "O koltuğa ileride başbakan olarak oturmak istiyorum. Bir başbakan olarak o koltuğa oturacağıma dair söz verdim. Önceden hedefim Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde çalışmaktı ama koltuğa oturduktan sonra kendime 'başkan olmak' gibi bir hedef koydum. Bunu gerçekleştirmek için çalışacağım" dedi.

Anne Meltem Kocakalay ise kızının başbakanlık koltuğuna oturup orada konuşma yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nermin İrem'in heyecandan ağlamasının kendisini üzdüğünü belirten Kocakalay, "Ağlarken gördüğüm zaman üzüldüm ama onlar 5. sınıf öğrencisinin saf, temiz duygularıydı. Konuşmasını güzel bitirdi. Böyle bir deneyim yaşadığı için mutluyum. Bundan sonra hedefini gerçekleştirmek için daha çok çalışacak. Eğitimine önem verecek. Vatanına milletine hayırlı bir evlat olacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 18:07

YORUM EKLE