63 yıldır tırnaklarını kesmiyor!

Dünyanın en uzun tırnaklı adamı 78 yaşındaki Shridhar Chillal, 63 yıldır kesmediği tırnaklarını müzeye bağışlayacak!

63 yıldır tırnaklarını kesmiyor!

Dünyanın en uzun tırnaklarına sahip Hindistanlı Shridhar Chillal, 1952den bu yana, yani 63 yıldır kesmediği tırnaklarını müzeye bağışlayacak! 

78 yaşındaki Chillal, tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiği tırnaklarını nasıl muhafaza ettiğini anlatttı. Daily Mail'de yer alan habere göre, Chillal'in uzatmakta ısrar ettiği tırnakları hem iş hem de aşk hayatını oldukça kötü etkiledi.

NEDEN TIRNAKLARINI UZATTI?

Chillal, neden 'tırnaklarını uzatmak' gibi ilginç ve bir o kadar da 'anlam verilemeyen' bir işe kalkışmasını ise şöyle anlattı:

"Okula giden küçük bir çocuk iken, bir arkadaşımla, hocanın tırnağını kırdığımız için dayak yemiştik. Sebebini sorduğumuzda ise, 'uzun bir tırnağa sahip olmanın anlamı'nı asla anlayamayacağımızı söyledi. O günden sonra tırnaklarımı uzatmaya karar verdim..."

9 METRE TIRNAK...

909.6 cm'lik tırnaklarıyla Chillal'e en başında ailesi ve öğreymenleri karşı çıksa da hiçkimse onu bu kararından caydıramamış...

Chillal'in başparmak tırnakları 164.5 ve 179.1 cm,  işaret parmağı 186.6 cm , yüzük parmağı 181.6 cm, küçük parmağı da yaklaşık iki metre uzunluğunda. Chillal'in tırnaklarının uzunluğu toplamda 909.6 cm ediyor...
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 17:36

YORUM EKLE