Yürek yakan hikaye!

Gaziantep'te IŞİD'in canlı bomba saldırısının en küçük mağdurlardan bir yaşındaki Esma bebeğin hikayesi yürek yakıyor.

Yürek yakan hikaye!

Annesi saldırıda ölen Esma Bebek, annesinin tülbentini kokluyor ve tülbent olmadan uyuyamıyor.

Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki akrabalarının düğün merasimine annesinin kucağında giden Esma Yağız, patlama anında annesini teröre kurban verdi, iki ablası ve bir ağabeyi ise yaralı olarak hastanede tedavi altına alındı.

HEMŞİRELER SAHİP ÇIKTI

Ayağına şarapnel parçası isabet eden Esma bebek, annesiyle getirildiği hastanede sağlık görevlilerinin müdahalesinin ardından bir odaya alındı.
Babası, patlamada yaşamını yitiren eşinin cenaze işlemleri ve yoğun bakımdaki diğer kızının tedavisi için uğraşırken, Esma bebeğe, ilk gün hemşireler sahip çıktı.

TÜLBENTİ KOKLAYARAK AVUNUYOR


Olay gecesi yanında kimse olmadığı için saatlerce ağlayan bebek, annesinin tülbentiyle teselli edildi. İkinci gün hastaneye gelen yakınlarına emanet edilen bebek, annesinin kokusunun sindiği tülbenti koklayarak avunuyor.

DEVAMLI ESMA BEBEĞİ SORUYOR

Esma bebeğin bakımını üstlenen akrabalarından Filiz Ayar, "Esma'yı kendi çocuklarımdan ayırmıyorum. Babası hem cenaze yerinde hem de yaralı çocuklarıyla ilgileniyor. Annesi öldüğü, kimsesi de olmadığı için ben bakıyorum. İlk etapta Esma'ya hastanede yönetiminin bilgisi dahilinde Tuba hemşire bakmış. Devamlı arayıp Esma bebeği soruyor. Hastanede olduğu zaman da gelip ilgilenmeye devam ediyor."

TÜLBENTİ VERİNCE HEMEN SUSUYOR

Hem ayağındaki yara hem de anne hasretiyle bebeğin sürekli ağladığına dikkati çeken Ayar, "Annesi tülbente alıştırmış. Ondan dolayı tülbent verince hemen susuyor yoksa ağlıyor. Tülbenti de alırsak uyumuyor. Tülbenti koyup öyle uyutuyoruz. Annesinden kalan hatırası. Allah sabır versin" diye konuştu.


YORUM EKLE