Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil

10 ocak 2013 tarihinde Kar tatili olan iller : İşte o iller ve tüm ayrıntılar...

Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil
10 Ocak 2013 için eğitim öğretime ara verilecek iller  Milli Eğitim Müdürlükleri ve valilikler tarafından açıklanmaya devam ediyor. Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçe merkezlerinde okullar tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullarda eğitime ara verilirken  kar yağışının sürdüğü illerde ise öğrencilerin gözü kulağı okullar tatil haberlerinde. Hangi İllerde kar tatili var?

İstanbul'da okulların yarın tatil edilmesi  yönünde ailelerin  milli eğitim müdürlüğü ve  valiliğe  telefonla talepleri olduğu öğrenildi. Ancak ne valilik ne de milli eğitimden 10 Ocak'ta okulların tatil olması ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Zonguldak Merkez ve Merkeze bağlı belde ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Milli Eğitime bağlı özel ve resmi eğitim öğretim kurumlarında eğitim 10.01.2013 Perşembe günü  1 süre ile tatil edilmiştir. Engelli kamu görevlileri ile hamilelerde idari izinli sayılacaktır.
 
Bartın'da yoğun kar yağışı nedeniyle Salı ve Çarşamba günü tatil edilen okullar 10 Ocak Perşembe günü de (yarın) tatil edildi. 

Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü, ilde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bartın merkeze bağlı tüm okullar ve özel öğretim kurumlarında eğitime 10 Ocak Perşembe günü olmak üzere bir gün daha ara verildiğini duyurdu.

Çankırı'da yoğun kar yağışı nedeniyle Çerkeş ve Atkaracalar İlçeleri ile Çardaklı Beldesinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liseler 10 Ocak 2013 Perşembe günü (1 gün) tatil edildi.

Düzce Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla il genelindeki anaokulu, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ve 11 Ocak  Cuma günü de ara verileceğini söyledi.
 
Elazığ il merkezi ile Arıcak, Ağın ve Keban hariç diğer ilçelerde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime verilen aranın 1 gün uzatıldığı bildirildi.
 
Bolu'da 10 Ocak 2013 Perşembe günü Kıbrısçık ve Seben ilçeleri hariç İl genelindeki tüm anaokulu, ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime (1) bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel, hamileler ile Sağlık Kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personel de 10-11 Ocak 2013 tarihlerinde (2 Gün) idari izinli sayılacaklardır
 

Hakkari'de üç gündür etkili olan kar sebebiyle 135 köy ve 375 mezraya halen ulaşım sağlanamıyor. Akşam saatlerinde toplanan Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Ocak Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verildi.
 
Bitlis'te 5 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın ve cuma günü de kapalı olacak.

Bitlis'te 3 gündür tatil olan okulların aşırı yağıştan dolayı tekrar tatil edilmesine neden oldu. Bitlis merkez ve merkeze bağlı köyler ve Tatvan ilçe merkez ve merkeze bağlı köylerin Perşembe ve Cuma günü de tatil edildiği bildirildi. Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada elverişsiz hava şartları nedeniyle Perşembe ve Cuma günleri yani hafta sonuna kadar Bitlis il merkez ve merkeze bağlı köyler tatil edildi.Tatvan ilçe kaymakamlığından yapılan açıklamada ise Tatvan merkez ve Tatvan merkeze bağlı köylerde Perşembe, Cuma olmak üzere 2 gün tatil edildiği bildirildi.

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Öğrenciler, hafta sonu tatili ile birlikte toplam 4 gün tatil yapacak.
 
Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Giresun Merkez ilçeye bağlı köyler ve taşımalı eğitim gören öğrenciler ile Dereli  ilçesindeki tüm okullarda, yarın ve 11 Ocak Cuma günü iki gün süreyle eğitime ara  verildi.

Doğankent ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullar ile Espiye, Görele,  Bulancak, Çanakçı, Tirebolu ve Piraziz'de bulunan köy okulları ve taşımalı eğitim  veren okullarda ise bir gün süreyle yarın eğitime ara verildi.

Karabük ilindeki tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 10.01.2013 Perşembe günü 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerde idari izinli sayılacaklardır. 

Karaman Belediyesi sınırları içerisindeki okullar hariç, köy ilköğretim ve ortaöğretim okulları ile Ayrancı, Başyayla, Kazımkarabekir ve Sarıveliler ilçelerinde merkez ve merkeze bağlı tüm ilköğretim ve ortaöğretim okulları  10.01.2013 tarihinde bir (1) gün süreyle tatil edilmiştir.

Kilis ili mülki hudutları dâhilindeki resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşler dâhil 10 Ocak Perşembe günü tatil edilmiştir.

Mardin Merkez ve Bağlı Köylerinde 10.01.2013 Perşembe Günü İlk ve Orta Dereceli Okullar tatil edilmiştir.

Samsun'un Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde  eğitime 2 gün ara verildi.         
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle  yarın ve 11 Ocak Cuma günü Salıpazarı ile Ayvacık ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilecek.

Siirt'te de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 9-10 Ocak tarihleri arasında ara verilmiştir

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, merkez ilçeye bağlı Akyazı, Çamoba, Çimenli ve Yalıncak ilk ve ortaokulları dışındaki tüm belde ve köylerdeki okullar ile Şalpazarı ilçesinin tamamı, Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu, Oylum, Küçükdere ve Çehreli Aksu beldelerinde bulunan ilk ve orta okullarının, kar yağışı nedeniyle 10 Ocak Perşembe günü tatil edildiği bildirildi.

Van'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara  verildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Van merkez ve ilçelerinde yarın okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.
 
Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için okullar 1 gün tatil edildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ve ilçelerdeki ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için kar yağışı ve fırtına nedeniyle 10 Ocak Perşembe günü tatil edildiği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 23:00

YORUM EKLE