Üniversiteli Seda'nın yaptıkları kan dondurdu!

Üniversiteli Seda M.'nin eski erkek arkadaşı Ayhan S. ile barışmak için yaptıkları kan dondurdu.

Üniversiteli Seda'nın yaptıkları kan dondurdu!

Üniversiteli Seda M. barışmak istediği eski erkek arkadaşının kendisine dönebilmesi için yeni erkek arkadaşını öldürmesi gerektiğini söyleyince uyuşturucu alıp uyuyan yeni sevgilisi Servet Ürek'in kafasına yastığı dayayıp tetiğe bastı.

Genç âşığa ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Olay ile ilgili hazırlanan iddianameye göre, Çukurova Üniversitesi mezunu 20 yaşındaki Seda M. okulundan mezun olup çalışmak üzere İstanbul'a gelmişti.

Ayhan S. ile ilişkisini bir süre önce bitiren genç kız, Servet Ürek ile beraberlik yaşıyordu. Ayhan S. bu ilişkiye fazlasıyla bozulmuştu. Bir gün arkadaşı Ahmet A. ile eski sevgilisini arabaya alıp konuştu. Eski sevgililer birbirlerine dönmeye karar verdi. Fakat Ayhan S. tek şartını söyledi: "Namusunu temizleyeceksin, Servet'i öldürüp bana öyle döneceksin." Seda M. bu isteği yerine getirme sözü verdi. 

Cinayet günü Servet Ürek yapılan cinayet planından habersiz sevgilisi Seda M. ile buluşmuş akşam olunca da Ürek'in İstanbul Sultangazi'deki evlerine gitmişlerdi. Yanlarında bir arkadaşları daha vardı. Arkadaşı uyuyunca ikili baş başa kaldı. Fakat Ürek kullandığı uyuşturucunun etkisi ile sızdı.

Masada Servet'in silahı duruyordu. Seda M. hemen Ayhan S.'nin arkadaşı Ahmet A.'yı aradı. Silah getirmesini istedi. Getiremeyeceğini söyleyince masada duran silahtan bahsetti. Nasıl öldürmesi gerektiğini sordu. Ahmet A. da "Yastığı bastır tetiği çek, sesi bile çıkmaz" dedi. Seda M., Ahmet A.'nın dediği gibi yaptı. Uyumakta olan sevgilisinin vücuduna yastığı dayayıp silahla ateş etti. Servet Ürek olay yerinde can verdi. Sevgilisinin arkadaşları tarafından alınan Seda M., silahı ortadan kaybetti.

Ceset ise Ürek'in alt katta yaşayan ailesi tarafından bulundu. Ürek ile en son görüşen kişinin Seda M. olduğunu belirleyen polis, genç kızı aramaya başladı. Arandığını öğrenince avukatı ile teslim olan genç kız, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Seda M. için "Tasarlayarak adam öldürmek"ten ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 14:15

YORUM EKLE