Üç aylık gelinin izi bulundu!

Şırnak'ın İdil İlçesinde 10 gün önce altınlarıyla birlikte kaybolan genç kızın, başka bir adamla Irak'ta gizlendiği ortaya çıktı.

Üç aylık gelinin izi bulundu!

Şırnak'ın İdil ilçe merkezine bağlı Oyalı köyünde ikamet eden ve henüz üç aylık evli Hatice Altın, düğünde takılan altınlarıyla birlikte Çarşı merkezinde bir anda kaybolmuştu. Ailesinin tüm arama çalışmaları çabalarına rağmen bulunamayan genç kızın, Suriyeli bir adamla Irak'ta gizlendiği öğrenildi.


HER ŞEYİ PLANLADIK VE KAÇTIK


Genç kız ile Suriyeli olduğu belirlenen adamı Kaçak yollarla Irak'a götürdüğünü ifade eden İ.T., Irak’a yolculuk öncesi genç kızı köşeye çekerek kendisiyle konuştuğunu belirtti. İ.T. Hatice Altın'ın kendisine, "Birlikte kaçtığım adamla birbirimizi çok seviyoruz ya biz ya da hiç. Onun için biz çoktandır her şeyi planladık ve kaçtık. Artık ne olursa olsun hiçbir şey umurumda değil" dediğini kaydetti.

BİRLİKTE KAÇTIĞI ADAM 3 GÜN BOYUNCA NUSAYİN'DE GİZLENMİŞ


Suriye uyruklu adamın Irak’a kaçış öncesi Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir arkadaşının evinde 3 gün saklandığı belirlendi. Bayrama bir gün kala İdil ilçe merkezi çarşısında buluşan ikilinin, birlikte Silopi’ye oradan da pasaport olmadığı için kaçak yollarla Irak’a kaçtıkları belirlendi.

AİLESİ FOTOĞRAFLARLA BİRLİKTE TEKRARDAN HAREKETE GEÇTİ


Ulaşılan son görüntülerle birlikte tekrardan harekete geçen genç kızın ailesi, çalışmalarını arttırarak Irak’ta adeta alarma geçti.

Konuyla ilgili konuşan genç kızın ailesi ile damat yakınları, Hatice'yi bulana kadar arayacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 03:25

YORUM EKLE