Türkiye’de “ideal kadını” arıyormuş

Paris’te 9 Ocak’ta üç PKK üyesi kadın militanı öldürmek suçundan tutuklanan Ömer Güney’in avukatından açıklama...

Türkiye’de “ideal kadını” arıyormuş

 Fransa'nın başkenti Paris’te 9 Ocak’ta üç PKK üyesi kadın militanı öldürmek suçundan tutuklanan Ömer Güney’in avukatı, müvekkilinin, geçen yıl gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretlerini “gönlündeki ideal kadını bulmak için” yaptığını öne sürdü.

Fransız Liberation gazetesine konuşan avukatının, Ömer Güney hakkındaki iddialara karşı savundukları görüşlerden bazıları şöyle:

-Ömer Güney’in PKK sempatizanlığı geçen yıl “yapacak daha iyi bir işi olmadığı” için başladı.

-Sakine Cansız’ın Paris’teki şoförlüğünü yapmaya başlayalı üç gün olmuştu.

-Ömer Güney’in beyninde tümör çıkınca ayda 700-800 euro malulen emekli aylığı almaya başladı. Ailesiyle yaşayan Güney, bu parayı ucuz bilet satın alıp Türkiye’ye gitmek için harcıyordu. Güney, Türkiye’de “ideal kadınını arıyordu”.

-Güney işsizlikten canı sıkılınca iyi Fransızcasıyla, devlet dairelerinde sıkıntı çeken Kürtlere evrak işlerinde yardımcı olmaya başladı ve öldürülen üç kadın ile de bu sayede tanıştı.

-Güney 16 Ocak’ta polise yardımcı olmak için ifade vermeye kendi isteği ile gitti.

-İfadesinde Sakine Cansız ile birlikte Kürdistan Enformasyon Merkezi'ne olay günü beraber geldiğini ancak 11.30’da çıktığını söyledi. Oysa güvenlik kamerası kayıtları Güney’in binadan 12.56’da çıktığını gösteriyordu. Avukatına göre, beyninde tümör olan Güney “zaman mevhumunu tamamen yitirdiği için” gerçek saati hatırlayamadı.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2013, 13:15

YORUM EKLE