Test sürüşleri Temmuz'da başlıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, YHT'nin Ankara-İstanbul arası test sürüşleri için tarih verdi.

Test sürüşleri Temmuz'da başlıyor
BİLECİK

Bilecik'in Osmaneli ilçesindeki Ankara-İstanbul YHT Hattı şantiyesinde incelemelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Yıldırım, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, İnönü-Köseköy arasının, hattın en zor bölümü olduğunu ve burada bolca tünel ve viyadük bulunduğunu söyledi.

Bozüyük ilçesinde ise sadece bir tünel ile ''varyant'' denilen 8 kilometrelik bölümde çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

''Bozüyük'te devam eden çalışmalar dışındaki kısımlarda alt yapı bitti, üst yapı çalışmaları da aynı şekilde planlandığı gibi gidiyor. Genel olarak Ankara-İstanbul YHT Projesi ile Marmaray Projesi hatlarının yüzde 80'inin alt yapı ve üst yapıları tamamlanmış durumda. Bundan sonra ağırlıklı olarak üst yapı montajı, elektrifikasyon ve sinyalizasyon işlerine girmiş olacağız. Hedefimiz; temmuz sonu itibariyle bütün çalışmayı tamamlayıp artık test sürüşlerine başlamak.''

YORUM EKLE