Şok eden yazışma!

42 kişinin öldüğü Atatürk Havaalanı saldırısında daha büyük felaketin sivil polisin dikkati sayesinde önlendiği ortaya çıktı.

Şok eden yazışma!

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, şu anda ağır yaralı olan o polisin saldırıdan 5 dakika önce yaptığı WhatsApp yazışmasını köşesine taşıdı. 

'Abi hırsıza benziyo takip mi etsek' başlıklı yazısında Selvi, korkunç gecenin tüm ayrıntılarını ve 20 gün önce istihbaratın uyarısına karşı alınan önlemleri, okurlarına böyle duyurdu:

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren üç terörist, saat 21 civarında Fatih'ten, Vatan Caddesi üzerinden bir taksiye binip Atatürk Havalimanı'na geliyor.

Dış hatlar terminalinin giriş bölümünün önünde bir sivil polis, hareketlerinden şüpheleniyor... Olaydan tam 5 dakika önce. Polis memuru olan arkadaşına WhatsApp’tan, “Yaz günü mont giymiş, hırsıza benziyor” diye mesaj atıyor.

İşte o WhatsApp mesajı:KİMLİK SORUYOR ÜÇ EL ATEŞ EDİYOR

Arkadaşı kendisini takip ederken, kuşkulandığı kişinin peşine düşüyor. Sivil polis, şüphelendiği şahsa ‘dış hatlar gidiş’in önünde kimlik soruyor. Çantadan kimlik çıkarmak için eğilir gibi bir hareket yapan terörist ateş ediyor. Üç el ateş ediyor. Sivil polis orada ağır yaralanıyor.

EYLEM KURGUSU BOZULUYOR

Polis yaralanınca, kimlik sorulan terörist koşarak aşağı iniyor, ‘dış hatlar geliş’in önünden taksicilerin yan tarafına geçip, kendini patlatıyor. O sırada saat tam 21.51. Bu polis, kahraman polis. Çünkü bu müdahalesiyle canı pahasına teröristlerin eylem kurgusunu bozuyor. Eşi ilk çocuğuna 6 aylık hamileymiş. Bağcılar’da, hastanede yaşam savaşı veriyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 10:34

YORUM EKLE
YORUMLAR
trerwerwerewrewrwerwerererreeeeeeeeeee
trerwerwerewrewrwerwerererreeeeeeeeeee - 2 yıl Önce

oçlar oçlar