Şeytanın aklına gelmez!

İnternet sitelerine sahte isimle verdiği satılık ilanlarıyla yaklaşık 500 bin TL’lik vurgun yaptığı iddia edilen 27 yaşındaki Aydın Ü., Antalya’da suçüstü yakalandı. Aydın Ü.’nün, elde ettiği parayla lüks bir yaşam sürdüğü belirtildi.

Şeytanın aklına gelmez!

Bir ihbarı değerlendiren Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bankalardan kimliksiz işlem yapan ve ’D.E.’ adını kullanan Aydın Ü.’yü takibe aldı. konyaaltı İlçesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bir banka şubesinden para çekmeye çalışan Aydın Ü., karşısında polisi görünce kaçmaya başladı. Kovalamaca sonunda Uncalı Mezarlığı’nda yakalanan Aydın Ü. gözaltına alındı.

Aydın Ü.’nün üzerinde çıkan ajandayı inceleyen polis, yaklaşık 500 bin TL civarında dolandırıcılıkla ilgili kayda ulaştı.

 
Sorgusunda suçlamaları kabul eden Aydın Ü., dolandırıcılığın detaylarını anlattı. Aydın Ü. ifadesinde, "İnternet sitelerine teknoloji ilanları veriyordum. Satmak istediğim cihazın parasını kimliksiz işlem bölümünden cep telefonuma gönderiyorlardı.

Ben de bana gönderilen paraları gelen şifrelerle birlikte ATM’lerden çekiyordum" dedi. Kemer’de oturduğu evde ve üzerinde yapılan aralarda 3 tablet bilgisayar, cep telefonları, çok sayıda kimlik fotokopisi çıkan Aydın Ü’nün, lükse düşkünü olduğu ortaya çıktı.

Özellikle tatil bölgelerinde gezip konaklayan Aydın Ü’nün 200- 250 bin TL nakit parasının bulunduğu belirtildi. Adı kullandırılarak dolandırıcılık yapıldığı belirtilen D.E’nin şimdiye kadar yalnızca Antalya Adliyesi’nde 132 ayrı dosyadan ifade verdiği belirtildi. 
 
Aydın Ü., ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 16:20

YORUM EKLE